Piłka nożna: Wisła Puławy przegrała z Wisłą Płock 0:1

Piłkarze Wisły Puławy doznali pierwszej porażki w sezonie 2012/13. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego przegrali przed własną publicznością z Wisłą Płock 0:1 (0:0). Jedynego gola spotkania strzelił w 67 minucie Marcin Krzywicki. Puławianie spadli z pierwszego miejsca w tabeli na drugie. Nowym liderem drugiej ligi został beniaminek Unia Tarnów.

Początek spotkania był wyrównany, a obydwie drużyny mogły pokusić się o strzelenie gola. W 11 minucie tuż obok bramki gości uderzał Konrad Nowak. W 21 minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Rafał Wiącek. Zastąpił go debiutujący w szeregach miejscowych Stanisław Gonczaruk. W 38 min sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Mikołaja Skórnickiego. Na szczęście strzał z 11 metrów Janusza Dziedzica w świetnym stylu obronił Nazar Penkowec.

Po zmianie stron optyczną przewagę osiągnęli goście. Udokumentowali ją bramką w 67 min, którą strzelił dopiero co wprowadzony na boisko Marcin Krzywicki. Puławianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale bliżsi drugiego gola byli płocczanie, a konkretnie Fabian Hiszp[ański. Piłkę po jego strzale Penkovec sparował na poprzeczkę. Od 81 minuty goście grali w dziesięciu po czerwonej kartce (w następstwie dwóch żółtych) dla Pawła Magdonia. Jednak wynik meczu już się nie zmienił.
Wisła Puławy - Wisła Płock 0:1 (0:0)
Bramka: Krzywicki 67
Wisła Puławy: Penkowec - Gawrysiak, Kursa, Skórnicki, Budzyński (63 Misztal) - Pożak (88 Kwiatkowski), Wiącek (21 Gonczaruk Ż), Orzędowski, M. Nowak (62 Charzewski), Maksymiuk - K. Nowak
Wisła Płock: Kiełpin - Nadolski, Magdoń ŻŻ CZ 81, Radić, Zembrowski, Góralski - Sielewski, Hiszpański Ż (89 Śnieć), Mosart (66 Krzywicki), Dziedzic (79 Adamczyk) - Sekulski (46 Janus)