MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna: Wisła Puławy zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1

Marcin Puka
W rozegranym w niedzielę meczu 20. kolejki II ligi grupy wschodniej, piłkarze Wisły Puławy zremisowali z Pogonią w Siedlcach 1:1 (1:1). Gości na prowadzenie wyprowadził w 22 minucie Konrad Nowak, a wyrównał w 45 min Adrian Dziubiński. Mecz innego naszego drugoligowca Motoru Lublin ze Stalą Rzeszów został przełożony. Nie znamy jeszcze terminu "powtórki".

Sztab trenerski Wisły Puławy miał pewne obawy przed starciem w Siedlcach. Po pierwsze, puławianie dopiero inaugurowali rundę rewanżową (mecze Wisły z Motorem Lublin i Stalą Stalowa Wola zostały odwołane z powodu złego stanu boisk w Lublinie i w Puławach), a Pogoń pierwszy wiosenny mecz miała już za sobą, wysoką wygrywając przed własną publicznością z Radomiakiem 4:0. Po drugie zawodnicy z Puław, w przeciwieństwie do piłkarzy Pogoni, w tym roku nie mieli możliwości trenowania na naturalnych boiskach.

Mecz w Siedlcach toczył się przy minusowej temperaturze, co sprawiło, że na stadionie pojawiło się bardzo mało kibiców. Początek był wyrównany, a pierwszy, lecz niecelny strzał oddał w 7 minucie Rafał Wiącek. Następnie na boisku dominowała walka, a sytuacji do strzelenia goli praktycznie nie było. Aż do 22 min, kiedy to przypomniał o sobie Konrad Nowak. Najskuteczniejszy snajper Wisły i drugiej ligi, ładnym strzałem głową pokonał Jacka Kozaczyńskiego, zdobywając swoją dwunastą bramkę w sezonie.

Wisła dobrze się broniła, a miejscowi nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Nazara Penkovca. Niebezpiecznie było tylko w 38 min, gdy na strzał z powietrza zdecydował się Rafał Kosiec. Na szczęście piłka przeszła obok puławskiej bramki. Miejscowi grali jednak do końca i tuż przed przerwą wyrównali. Penkovca z bliska pokonał Adrian Dziubiński.

Bramka do szatni nie podłamała gości. W 47 min z ostrego kąta uderzał Szymon Martuś, lecz Kozaczyński zdołał odbić piłkę. W odpowiedzi, również z ostrego kąta w boczną siatkę trafił Dziubiński. W 59 min sam na sam z bramkarzem gospodarzy wychodził Konrad Nowak, ale sędzia uznał, że napastnik Wisły był na pozycji spalonej. To była kontrowersyjna decyzja arbitra z Mielca.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, chociaż w 87 min bramkarz Pogoni z trudem wybronił strzał Konrada Nowaka z ponad 30 metrów.

Pogoń Siedlce - Wisła Puławy 1:1 (1:1)
Bramki: Dziubiński 45 - Konrad Nowak 22
Pogoń: Kozaczyński - Kwiatkowski, Marcin Nowak, Urbański, Kosiec, Dzienis, Rodak, Stromecki (66 Jędrzejczyk), Wójcik (66 Czerkas), Dziubiński (77 Augustyniak), Ekwueme
Wisła: Penkovec - Gawrysiak, Skórnicki, Jakubiec, Budzyński, Charzewski (65 Nowosielski), Wiącek, Maksymiuk, Marek Nowak (71 Pożak), Martuś (73 Giza), Konrad Nowak
Żółte kartki: Stromecki, Rodak, Urbański
Sędziował: Leszek Gawron z Mielca