Piłka ręczna: Azoty Puławy przegrały z Orlenem Wisłą Płock

WA
Po kilku tygodniach przerwy rozgrywki wznowiła PGNiG Superliga Mężczyzn. W środę, Azoty Puławy przegrały przed własną publicznością z wicemistrzem Polski Orlenem Wisłą Płock 22:37.

Faworytem konfrontacji był zespół z Płocka, w którym wystąpiło kilku zawodników biorących udział w ostatnich mistrzostwach świata w Katarze. Zresztą i drużyna z Puław miała swoich przedstawicieli w światowym czempionacie. Wszyscy ci piłkarze ręczni zostali przed meczem nagrodzeni przez działaczy Azotów.

Początkowo ku zdumieniu miejscowych obserwatorów przewagę osiągnęli miejscowi, którzy prowadzili kilkoma trafieniami. Wtedy czas wziął trener gości Manolo Cadenas i mecz się wyrównał. Pod koniec pierwszej połowy to Wisła odskoczyła na spory dystans i schodząc do szatni prowadziła 20:13.

Po zmianie stron goście kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i jeszcze powiększyli swoją przewagę.

Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 22:37 (13:20)
Azoty: Bogdanow, Zapora – Tarabochia 6, Kus 4, Przybylski 3, Prce 3, Krajewski 2, Skrabania 2, Łyżwa 1, Sobol 1. Kary: 4 min
Wisła: Corrales, Wichary, Morawski – Jurkiewicz 8, Ghionea 6, Rocha 6, Nikcević 5, Zelenović 4, Daszek 3, Tiumencew 3, Montoro 1, Racotea 1. Kary: 12 min