Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin pokonał Energię AZS Koszalin

Sabina Włodek udanie zadebiutowała w roli pierwszego trenera MKS Selgros Lublin. W środowym meczu 8. kolejki PGNiG Superligi podopieczne byłej znakomitej piłkarski ręcznej wygrały przed własna publicznością z Energią AZS Koszalin 33:24 (16:13). Warto dodać, że to był również pierwszy mecz mistrzyń Polski pod nowym szyldem – MKS Selgros.

Środowe starcie w Lublinie zapowiadało się bardzo ciekawie. W poprzednim sezonie miejscowe wywalczyły złoty medal mistrzostw Polski, a koszalinianki zdobyły kruszce z brązowego koloru. Poza tym obydwie drużyny w ostatnich dniach pozyskały sponsorów tytularnych. Tyle tylko, że MKS Selgros w tym sezonie spisuje się dobrze, czego nie można do tej pory powiedzieć o przyjezdnych. Koszalinianki w tabeli zajmowały zaledwie siódmą pozycję, wygrywając tylko dwa z sześciu meczów.

Dlatego faworytkami konfrontacji w hali na Globusie faworytkami były lublinianki. Początkowo spotkanie było wyrównane, ale miejscowe w pewnej chwili zaczęły dominować na parkiecie. Na przerwę MKS Selgros schodził prowadząc 16:13. Po zmianie stron złote medalistki krajowego czempionatu nie pozostawiały rywalkom złudzeń i cały czas powiększały swoją przewagę. Na 13 minut przed końcem spotkania po trafieniu Małgorzaty Roli lublinianki wygrywały aż 28:18. Przyjezdne zmniejszyły straty do sześciu bramek, ale gospodynie znów im odskoczyły. Ostatecznie MKS Selgos pokonał Energię Koszalin 33:24.

Już w najbliższą niedzielę kolejne emocje w Lidze Mistrzyń. Podopieczne Sabiny Włodek o godzinie 17.15 podejmą FTC Rail Cargo Budapeszt.

MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 33:24 (16:13)
MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Majerek 9, Małek 5, Drabik 5, Rola 3, Gęga 3, Mihdaliova 3, Wojtas 3, Skrzyniarz 2, Wojdat, Kozimur, Nestsiaruk. Kary: 6 minut
Energa: Czarna - Załoga 9, Matuszczyk 6, Kobyłecka 3, Winter 2, Dąbrowska 1, Muchocka 1, Błaszczyk 1, Odrowska 1, Lisewska, Nowicka. Kary: 6 minut
Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (obaj z Radomia)