Piłka ręczna: WSSP Lublin ze złotym medalem Akademickich Mistrzostw Polski

Piłkarki ręczne Wyższej Szkoła Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie zdobyły złoty medal akademickich mistrzostw Polski. W turnieju finałowym rozgrywanym w Katowicach, lublinianki w meczu o pierwsze miejsce pokonały AWF Wrocław 33:28. Brązowe medale wywalczyły szczypiornistki AWF Katowice, które w meczu o trzecie miejsce pokonały ALK Warszawa 20:18.

WSSP Lublin w grupie D pokonała UW Warszawa 31:19 i PO Opole 31:14. Następnie w drugiej fazie w grupie F lublinianki wygrały z AWF Kraków 37:22 i ALK Warszawa 29:13.

Dodatkowo najlepszą bramkarką turnieju wybrano Aleksandrę Baranowską, a MVP zawodów Małgorzatę Majerek (obie WSSP Lublin).