Piłkarki nożne ekstraligowego Górnika Łęczna rozgromiły na wyjeździe KSP II Kielce i awansowały do 1/8 Pucharu Polski. Porażka rezerw.

Marcin Puka
Marcin Puka
Piłkarki nożne ekstraligowego Górnika Łęczna bez problemów awansowały do 1/8 Pucharu Polski. Podopieczne Roberta Makarewicza w niedzielę rozgromiły czwartoligowy KSP II Kielce 11:0. Aż trzy zawodniczki zielono-czarnych skompletowały dublet.

– Puchary rządzą się własnymi prawami i nie patrzymy na to, w której lidze gra nasz przeciwnik. Przed pierwszym gwizdkiem każdy ma równe szanse i z pewnością zespół z Kielc również liczy na sprawienie niespodzianki. My chcemy podtrzymać swoją dyspozycję z ostatnich meczów ligowych i awansować do następnej rundy, bo Puchar jest dla nas tak samo ważny jak liga – mówił przed meczem Makarewicz, cytowany przez klubowy portal.

Szkoleniowiec klubu z Łęcznej dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do ostatniej konfrontacji o ligowe punkty z UKS SMS Łódź. I tak w bramce w miejsce Anny Palińskiej pojawiła się Sandra Urbańczyk. W podstawowym składzie znalazła się również Klaudia Fabowa.

Od początku spotkania przeważały Górniczki. Wtedy ładną akcję Klaudii Lefeld sfinalizowała uderzeniem do siatki Oliwia Rapacka. To był dopiero początek gradu bramek. Jeszcze przed przerwą bramki zdobywały Klaudia Miłek, Klaudia Lefeld (dwukrotnie), Anna Zając (dwukrotnie), Weronika Kaczor oraz ponownie Oliwia Rapacka.

Na drugą połowę Makarewicz wpuścił na boisko pięć nowych zawodniczek. I właśnie rezerwowa, Kinga Bużan celnym strzałem z dystansu podwyższyła prowadzenie. Gola numer dziesięć zdobyła kolejna zmienniczka Emilia Szymczak, a końcowy wynik spotkania ustaliła w 87. minucie Bużan.

Na 1/16 udział w Pucharze "Tysiąca Drużyn" zakończyły trzecioligowe rezerwy Górnika. Zespół dowodzony przez Patryka Błaziaka uległ w Łęcznej występującej szczebel wyżej Ślęzie Wrocław 1:2. Gospodynie od 51. min. prowadziły po trafieniu Weroniki Kiepury, ale końcówka meczu należała do ekipy z Dolnego Śląska.

KSP II Kielce – Górnik Łęczna 0:11 (0:8)
Bramki: Rapacka 11, 39, Miłek 18, Lefeld 22, 32, Zając 25, 38, Kaczor 30, Bużan 53, 87, Szymczak 59
Górnik: Urbańczyk – Cyraniak, Kazanowska, Głąb (46 Bużan), Zając (46 Inez), Dereń, Kaczor, Rapacka (46 Frontczak), Lefeld (46 Szymczak), Fabova, Miłek (46 Gliszczyńska). Trener: Robert Makarewicz
Żółte kartka dla Górnika: Bużan
Sędziowała: Patrycja Turczyn z Rzeszowa

Górnik II Łęczna – Ślęza Wrocław 1:2 (0:0)
Bramka dla Górnika: Kiepura 51
Górnik II (skład wyjściowy): Zagozdon – Świderska, Kiepura, Ołtuszyk, Przekorzyńska, Adamska, Omelianowicz, Wypych, Jezioro, Duchnowska, Drożyńska. Trener: Patryk Błaziak
Sędziowała: Katarzyna Misewicz