Piłkarki ręczne MKS Perła doprowadziły do remisu, ale w karnych okazały się słabsze

AG
Piotr Jaruga/archiwum
Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły losy środowej rywalizacji pomiędzy SPR Pogonią Szczecin a MKS Perła Lublin. Lublinianki okazały się w nich słabsze i nie wywiozły z Pomorza pełnej puli.

Mimo, że to przyjezdne zdobyły pierwszą bramkę w meczu, w dalszej jego części dominowały szczecinianki, które po nieco ponad kwadransie wygrywały 9:6. Zwycięsko wyszły także z całej pierwszej połowy, która zakończyła się ich prowadzeniem 15:11.

MKS swoje 12. trafienie zanotował w 32. minucie, kiedy piłkę do siatki przeciwnika skierowała Aleksandra Rosiak. Lublinianki starały się odrabiać straty i na 16 minut przed końcową syreną rzuciły na 18:19. Do remisu, 23:23, udało się natomiast doprowadzić równo w 57. minucie. Krótko potem trafiła Pogoń, ale mistrzynie Polski odpowiedziały tym samym. Ostatecznie więc po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis, po 24.

W rzutach karnych minimalnie lepsze okazały się gospodynie, które pokonały lubelską ekipę 5:4.

SPR Pogoń Szczecin - MKS Perła Lublin 24:24 (15:11), rzuty karne: 5:4

Pogoń: Krupa, Wawrzynkowska, Pruenster - Bozovic 4, Cebula 4, Janas 4, Płomińska 3, Wołoszyk 3, Kochaniak 3, Szynkaruk 2, Agbaba 1, Urbańska, Dezic, Zawistowska, Blazevic. Kary: 8 min. Trener: Neven Hrupec.

MKS Perła: Januchta, Gawlik, Besen - Gęga 7, Achruk 4, Moldrup 3, Rosiak 3, Łabuda 2, Stasiak 2, Szarawaga 1, Matuszczyk 1, Nocuń 1, Kowalska, Nestsiaruk. Kary: 10 min. Trener: Robert Lis.

Sędziowali: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski.