Piłkarze Motoru Lublin przegrali sparing z Radomiakiem Radom

W meczu towarzyskim rozegranym w Suskowoli, trzecioligowy Motor Lublin przegrał z drugoligowym Radomiakiem 0:2. W lubelskiej ekipie pojawili się trzej testowani zawodnicy, ale na razie nikt w klubie nie ujawnia ich personaliów.

Marcin Sasal, trener Motoru, w pierwszej połowie nie wystawił do gry żadnego nowego zawodnika. Szansę występu dostali Julien Tadrowski i Michał Paluch, którzy grali w poprzednim sezonie w lubelskim klubie, ale nie podpisali jeszcze nowych kontraktów. Od początku spotkania na boisko wybiegli także Szymon Kamiński i Tomasz Tymosiak, którzy w tym tygodniu przedłużyli umowy z lubelskim trzecioligowcem.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Radomiaka. W 20. minucie drugoligowca na prowadzenie wyprowadził Szymon Stanisławski. Następnie gospodarze mieli niezłą okazję do podwyższenia wyniku, ale bardzo dobrze interweniował Paweł Socha, który także niedawno podpisał nowy kontrakt z Motorem. Tuż przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadzić mógł Kamil Oziemczuk, ale lepszy okazał się golkiper zespołu z Mazowsza.

Po zmianie stron w lubelskiej ekipie zadebiutowali pozyskani latem Konrad Nowak, Dmytro Kozban i Przemysław Szkatuła. Poza tym na murawie pojawili się m.in. powracający z wypożyczenia ze Stali Kraśnik, bramkarz Piotr Piotrowski i wracający po długiej rehabilitacji Radosław Kursa. Sztab szkoleniowy żółto-biało-niebieskich przyglądał się również trzem testowanym zawodnikom.

I właśnie jeden z testowanych graczy mógł wpisać się na listę strzelców, ale piłka trafiła w słupek. To się zemściło w 67. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki strzałem nogą skierował Chinonso Agu.

Dla lublinian był to pierwszy mecz towarzyski przed zaczynającymi się niebawem nowymi rozgrywkami. Kolejnym sparingpartnerem żółto-biało-niebieskich będzie pierwszoligowy Górnik Łęczna. Spotkanie zaplanowano na środę 12 lipca ( o godz. 11 na bocznym boisku Areny Lublin).

Motor Lublin – Radomiak Radom 0:2 (0:1)
Bramki: Stanisławski 20, Agu 67
Motor (pierwsza połowa): Socha - Michota, Tadrowski, Gieraga, Słotwiński, Kaczmarek, Tymosiak, Kamiński, Majkowski, Oziemczuk, Paluch. Motor (druga połowa): Piotrowski, Szkatuła, Kursa, Chyła, Tkaczuk, Cholerzyński, Nowak, Kozban oraz trzej testowani zawodnicy
Radomiak (pierwsza połowa): Gostomski - Jakubik, Grudniewski, Zakrzewski, Hodowany - Koszela, Bemba, Filipowicz, Winsztal, Brągiel - Stanisławski. Radomiak (druga połowa): Kowalczyk - Stróżka, Klabník, Świdzikowski, Żmuda - Jabłoński, Agu, Colina, Leandro, Cupriak - Żagiel

Zobacz: Sportowy raport, wtorek 4 lipca