MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po serii rzutów karnych Hetman Zamość odpadł z Pucharu Polski

Zakończyła się dobra passa beniaminka trzeciej ligi AMSPN Hetman Zamość. Po pokonaniu w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski MKS Oława 1:0, w środę zamościanie przegrali przed własną publicznością po rzutach karnych z Rozwojem Katowice.

Początek spotkania był nudny. Na boisku nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 36 minucie kibice obejrzeli pierwszą składną akcję. Przeprowadzili ją goście, ale strzał Tadeusza Tyca ofiarną interwencją zablokował Dawid Dobromilski. Miejscowi odpowiedzieli strzałami Krystiana Szury i Przemysława Gałki, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.
Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli miejscowi, ale uderzenia Rafała Kycki i Huberta Czadego albo były niecelne, albo na wysokości zadania stawał bramkarz zespołu z Katowic.

Wreszcie przyszła 74 min i kibice AMSPN Hetman mieli podwójne powody do świętowania. Piłkę w siatce gości umieścił Przemysław Gałka. Dostał za to owację na stojąco, ponieważ strzałem z 26 metrów w samo okienko pokonał Sebastiana Fabera. Bramka stadiony świata.

Goście ani myśleli się poddawać. W 79 min Patryk Dobromilski wygrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Winiarczykiem. W 89 min katowiczanie dopięli swego, co ciekawe, po akcji zapoczątkowanej przez gospodarzy. Po strzale Kamila Pliżgi, Faber instynktownie, na linii bramkowej, odbił piłkę i wyprowadził błyskawiczną kontrę, po której Adrian Świerczyński doprowadził do wyrównania.
Dogrywkę lepiej rozpoczęli przyjezdni, lecz Rafał Wawrzyńczok, notabene były pomocnik Motoru Lublin, dwukrotnie w dobrych sytuacjach okazał się gorszy od bramkarza Hetmana. W drugiej części dodatkowego czasu gry lepsze wrażenie sprawiali zamościanie, ale i tak doszło do serii rzutów karnych. W nich lepiej nerwy opanowali katowiczanie i w nagrodę w kolejnej rundzie PP podejmą pierwszoligowy Stomil Olsztyn.

AMSPN Hetman Zamość – Rozwój Katowice 1:1 d (0:0, 1:1, 0:0, 0:0), rzuty karne 4:5Bramki: Gałka 74 – Świerczyński 89 Sędziował: Grzegorz Jabłoński z KrakowaWidzów: 400
AMSPN Hetman: P. Dobromilski – Wurszt, Mazur, D. Dobromilski, P. Dębicki (72 Karaszewski) – Kycko, Sobczyk, D. Dębicki (46 Czadyl), Szura (72 Pliżga), Rajtar – Gałka. Trener: Robert Wieczerzak
Rozwój: Faber – Herrmann, Domańskil, Świerczyński, Kapias – Paszek (70 Winiarczyk), Mandrysz, Wawrzyńczok, Tkocz, Kut (65 Wolny) – Tyc (69 Giełza). Trener: Dietmar Brehmer