Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Związkiem Uczelni Lubelskich a Uniwersytetem Medycznym w Lublinie

Klaudia Olender
Klaudia Olender
Udostępnij:
Związek Uczelni Lubelskich, w skład którego wchodzą Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, podpisał list intencyjny z Uniwersytetem Medycznym, na mocy którego uczelnia dołączy do członków ZULu.

Związek Uczelni Lubelskich to inicjatywa, która powstała w roku 2018 i ciągle dynamicznie się rozwija. Do jej głównych celów należą współpraca w zakresie dydaktycznym i badawczym oraz podnoszenie pozycji akademickiego ośrodka lubelskiego zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. - Razem będziemy stanowić większy wspólny twór uczelni, który będzie miał znaczenie na polskim rynku badawczo-dydaktycznym – zapowiedział prof. Krzysztof Kowalczyk, rektor UP w Lublinie.

Poszerzenie współpracy ZUL z Uniwersytetem Medycznym, jak podkreślają rektorzy lubelskich uczelni, jest pewnego rodzaju formalizacją relacji, która rozwija się już od kilku lat.

- Jestem traktowany jako nowy gość w tym gronie, ale czuję się członkiem tego zespołu od dawna. Nasza uczelnia współpracuje z uczelniami lubelskimi, mamy ciekawe wspólne projekty, które realizujemy. To jest kwestia sformalizowania pewnych spraw. Wyrażam ogromną radość, ponieważ właściwie we wszystkim co Uniwersytet Medyczny czyni w obszarze nauki, dydaktyki, spraw klinicznych, współpraca i pomoc ze strony lubelskich uczelni jest niezwykła. Mamy bardzo konkretne zadania i pomysły, chcemy tę współpracę zdynamizować – podkreślał prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. - Zobowiązuję się do bardzo aktywnego udziału mojej uczelni. Są ze mną moi prorektorzy, którzy są członkami już wielu zespołów międzyuczelnianych i z tego bardzo się cieszę. Bardzo optymistycznie i z dobrymi myślami podchodzimy do tego przedsięwzięcia.

Prof. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS przypomniał, że tydzień temu lubelskie uczelnie uczestniczyły wspólnie w podpisaniu aktu kooperacji w zakresie funkcjonowania akademickiej kultury studenckiej. Z kolei wcześniej, z inicjatywy rektora UMLub, zawiązały Ligę Cyfryzacji. - Jestem zwolennikiem współdziałania, kooperacji, sieciowania naszych działań, swoistej synergii pomiędzy uczelniami. W tym postrzegam naszą siłę i sukces na przyszłość, czego sobie i rektorom zaprzyjaźnionych uczelni lubelskich życzę – powiedział rektor UMCS. Podobnego zdania był prof. Dariusz Czerwiński, prorektor Politechniki Lubelskiej, który w synergii pomiędzy uczelniami widzi wartość dodaną, a nie konkurencję. - To sieciowanie z nowymi kadencjami ożyło i widać tu znaczące działania. Mamy pomysły i te pomysły nie skończą się tylko na tym, że będziemy razem prowadzić jakieś wspólne kierunki studiów. To są pomysły, które chcemy wdrożyć w życie i doprowadzić to tego, żeby Lublin był rozpoznawalnym miejscem na mapie Polski i świata jako miasto akademickie – podkreślił.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie