Polski Cukier MKS Avia Świdnik przegrał u siebie z Exact Systems Norwid Częstochowa

materiały klubowe
Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik przegrali na własnym parkiecie z ekipą Exact Systems Norwidem Częstochowa 1:3, w meczu 24. kolejki Tauron 1. Ligi Mężczyzn. Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy były tym razem Łukasz Swodczyk, który zdobył 13 pkt. MVP został natomiast wybrany zawodnik gości Kacper Wasilewski.

Częstochowianie przed sobotnim starciem, znajdowali się co prawda o trzy miejsce wyżej w tabeli od świdniczan, jednak o wskazanie faworyta było naprawdę trudno. Avia w tym sezonie znakomicie spisuje się bowiem we własnej hali, pokonując nawet znacznie wyżej notowanych rywali. – Zepsuliśmy sobie humory tuż przed świętami, przegrywając w czterech setach w Częstochowie. Dlatego motywacja na to spotkanie będzie podwójna. Będziemy do niego dobrze przygotowani i wierzę, że trzy punkty zostaną Świdniku – mówił przed meczem Karol Rawiak, przyjmujący Polskiego Cukru MKS Avia.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się znakomicie dla świdniczan, którzy szybko narzucili częstochowianom swój rytm gry. Goście byli bardzo zaskoczeni takim obrotem sprawy i w efekcie w połowie seta przegrywali już 4:14. Exact Systems Norwid nie potrafił nawiązać jakąkolwiek walkę ze świetnie dysponowanym zespołem Witolda Chwastyniaka, który bardzo małym nakładem sił wygrał premierową odsłonę 25:13.

Na początku druga partia była dość wyrównana, jednak w pewnym momencie miejscowi zaczęli mieć problem z odbiorem zagrywek Tomasza Kowalskiego i przyjezdni odskoczyli na 11:7, a następnie 16:12. Kilka zmian w wyjściowej szóstce, pozwoliło ekipie ze Świdnika doprowadzić do remisu po 22:22. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak częstochowianie, wygrywając ostatecznie drugiego seta na przewagi 26:24. Punkt na wagę zwycięstwa w tej partii zdobył Damian Kogut.

Set numer trzy zaczął się od dość równej walki obu drużyn, a dopiero dzięki pewnym atakom Koguta, goście zdołali odskoczyć na dwa oczka (10:8). W kolejnych akcjach świdniczanie wciąż gonili wynik, ale znacznie skuteczniejsi byli częstochowscy siatkarze, którzy po akcjach punktowych Mikołaja Szewczyka, mieli już pięć oczek zaliczki (15:11). Goście do końca dyktował już warunki gry, zwyciężając tę część meczu 25:18. Ostatni punkt zdobył wspomniany Szewczyk.

Team trenera Witolda Chwastyniaka, podrażniony porażkami, znakomicie rozpoczął czwartego seta od prowadzenia 8:4. Norwid zaczął odrabiać straty, a serię przy zagrywkach Tomasza Kryńskiego, zakończył dopiero jego błąd w polu serwisowym. W szeregach częstochowian ciężar gry na swoje barki, wziął w kolejnych akcjach Kogut, dzięki czemu przyjezdni wyszli na 2-punktowe prowadzenie 16:14. Polski Cukier MKS Avia walczył ambitnie do końca, próbując doprowadzić do tie-breaka (18:19, 20:21), jednak w końcówce podopieczni trenera Piotra Lebiody, ponownie przejęli inicjatywę, wygrywając czwartą odsłonę 25:22 i cały mecz 3:1.

Polski Cukier MKS Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

Avia: Guz 4, Nowak 3, Obermeler 9, Rećko 11, Swodczyk 13, Rawiak 9, Kuś (libero), Machowicz, Walawender, Kurek 1, Żywno 2, Sługocki 1. Trener: Witold Chwastyniak

Norwid: Kryński 10, Usowicz 6, Kowalski 1, Mucha 5, Kogut 11, Szewczyk 7, Wasilewski (libero), Walczak 1, Kopyść 1, Franczak 2, Biliński, Cieślik. Trener: Piotr Lebioda

Sędziowali: Marek Kaleński, Marcin Walerzak

Klaudia Kraska - była podprowadzająca Motoru Lublin zajęła s...