Polski Cukier MKS Avia Świdnik zakończył sezon na szóstym miejscu

materiały klubowe
Polski Cukier MKS Avia Świdnik wygrał na wyjeździe z zespołem Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2, rewanżowy mecz o piąte miejsce na koniec kampanii 2020/21 w Tauron 1. Lidze. Pierwsze starcie w Świdniku padło łupem częstochowian 3:1, więc drużyny rozegrały złotego seta, którego wygrali gospodarze 15:11 i to oni ostatecznie zajęli piąte miejsce.

– Grając o miejsca 5-8 niektórym ciężko się zmotywować, ale sezon trwa jeszcze tydzień i trzeba walczyć do końca – podkreślał przed meczem Witold Chwastyniak, szkoleniowiec Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik.

Częstochowie dość pewnie wygrali dwa pierwsze sety, obejmując prowadzenie w meczu 2:0. W trzeciej partii mieli nawet piłkę meczową, jednak świdniczanie nie chcieli się poddać, wygrywając tę część meczu na przewagi 29:27. Najpierw skuteczną kiwką popisał się Łukasz Walawender, a chwilę później skutecznie z lewego skrzydła zaatakował Karol Rawiak.

Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka podbudowani takim obrotem sprawy, rozpoczęli z animuszem czwartą odsłonę, wychodząc szybko na prowadzenie 8:4. Miejscowi złapali co prawda kontakt (8:9), jednak przyjezdni ponownie odskoczyli na kilka oczek (16:11). Drużyna ze Świdnika do końca tego seta kontrolowała wydarzenia na boisku, wygrywając go do 20 i w efekcie doprowadziła do tie-breaka.

W tie-breaku do stanu 6:6 zespoły grały punkt za punkt. Chwilę przed przerwą świdniczanie objęli prowadzenie 8:6 i w kolejnych akcjach kontynuowali dobrą grę i jeszcze powiększyli swoją przewagę (12:9). Do końca kontrolowali sytuację na parkiecie, zwyciężając pewnie 15:11 i w całym meczu 3:2. Tym samym wyrównali stan rywalizacji o piąte miejsce na koniec sezonu 2020/21 w Tauron 1. Lidze Mężczyzn i o ostatecznej klasyfikacji drużyn musiał zadecydować dodatkowy złoty set.

Złotego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po autowym ataku po skosie Karola Rawiaka prowadzili już 5:1. W kolejnych akcjach miejscowi kontynuowali skuteczną grę, mając przez cały czas kilka oczek zaliczki (8:3, 13:8). Mecz zakończył autowym atakiem Bartłomiej Żywno i tym samym Exact Systems Norwid zakończył rozgrywki na piątej pozycji w ligowej tabeli, a Polski Cukier MKS Avia na szóstej.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:21, 27:29, 20:25, 11:15), złoty set: 15:9

Norwid: Walczak 16, Usowicz 9, Kowalski 1, Kopyść 4, Mucha 15, Szewczyk 12, Wasilewski (libero), Kogut 9, Franczak 2, Cieślik 2, Biliński. Trener: Piotr Lebioda

Avia: Walawender 7, Obermeler 4, Sługocki 14, Żywno 11, Swodczyk 11, Rawiak 12, Kuś (libero), Machowicz 3, Kurek 1, Rećko 8, Bonisławski (libero). Trener: Witold Chwastyniak

Sędziowali: Marcin Bzodek, Piotr Kowalski

Najbardziej wysportowani mieszkańcy Lublina na Instagramie. ...

Życiowe partnerki sportowców z województwa lubelskiego. Pozn...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani