Polski Cukier Pszczółka Start Lublin przegrał wyjazdowe starcie ze Śląskiem Wrocław

Koszykarze Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 76:84, w meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi. To dwunasta porażka lublinian w kampanii 2021/22. W sobotnim meczu w ekipie czerwono-czarnych nie zagrał Amerykanin Josh Sharkey, który decyzją trenera został odsunięty od zespołu.

Wynik sobotniej potyczki otworzył co prawda Jimmie Taylor, jednak wrocławianie zanotowali następnie serię 10:0, wychodząc w 4. minucie na prowadzenie 10:2. Po czterech minutach gospodarze wygrywali 14:4, ale wówczas to goście zdobyli osiem punktów z rzędu i po dwóch celnych osobistych Mateusza Kostrzewskiego, praktycznie dogonili rywali (12:14). Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty po rzucie Clevelanda Melvina, lublinianie przegrywali jeszcze tylko jednym oczkiem (17:18), jednak premierowa odsłona zakończyła się 6-punktowym triumfem Śląska (23:17).

W drugiej kwarcie czerwono-czarni potrzebowali niewiele ponad czterech minut, aby doprowadzić do remisu 28:28, gdy celnie zza linii 6,75 m przymierzył Elijah Wilson. W 17. minucie Tweety Carter popisał się celną trójką, co pozwoliło przyjezdnym wyjść na prowadzenie 35:34. Na 51 sekund przed zakończeniem tej części gry i kolejnym 3-punktowym rzucie Wilsona, goście mieli już sześć oczek zaliczki (43:37). Wynik pierwszej połowy ustalił Łukasz Kolenda i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 43:40 dla ekipy z Koziego Grodu.

Po zmianie stron lubelska drużyna nadal dzielnie walczyła i po trafieniach z rzutów wolnych Wilsona, w 27. minucie tablica wyników pokazywała rezultat 56:54 dla gości. Końcowe minuty trzeciej kwarty lepiej zagrali jednak gospodarze, którzy przed decydującą odsłoną odskoczyli na siedem punktów (63:56). Lublinianie przez ostatnie trzy minuty tej części gry nie potrafili celnie rzucić do kosza rywali.

W czwartej kwarcie pierwsze punkty zdobył co prawda Taylor, ale potem miejscowi zaczęli stopniowo powiększać przewagę, która w 34. minucie wynosiła trzynaście punktów (73:60), gdy celnym rzutem popisał cię Chorwat Ivan Ramlijak. Lublinianie nie byli już w stanie dogonić drużyny ze stolicy Dolnego Śląska, która wygrała ostatecznie 84:76.

Podopieczni trenera Tane Spaseva po porażce we Wrocławiu zajmują czternaste miejsce w tabeli Energa Basket Ligi, mając na koncie trzy zwycięstwa i dwanaście przegranych.

Działacze Polskiego Cukru Pszczółki Start od dłuższego czasu szukają nowego rozgrywającego. Czy Josh Sharkey pozostanie w lubelskiej drużynie, przekonamy się w najbliższym czasie.

Śląsk Wrocław - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 84:76 (23:17, 17:26, 23:13, 21:20)

Śląsk: Kanter 15, Dziewa 15, Kolenda 14, Justice 11, Ramlijak 11, Meiers 8, Karolak 6, Gordon 2, Langevine 2, Marchewka, Gabiński, Wójcik. Trener: Andrej Urlep

Start: Wilson 20, Taylor 17, Melvin 12, Dziemba 10, Carter 7, Kostrzewski 6, Obarek 2, Jeszke 2, Pelczar, Szymański,. Trener: Tane Spasev

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Tomasz Trojanowski, Tomasz Trybalski