MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomieszczenia, gdzie handlowano ludźmi. Policyjny escapetruck stanął w Lublinie. Zobacz zdjęcia

Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Escapetruck w ten weekend zawitał do Lublina i będzie edukować mieszkańców na temat zjawiska handlu ludźmi w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego. Mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w interaktywnej grze, która nie tylko dostarczy im emocji, ale również pozwoli zrozumieć dramat osób, które padły ofiarą handlu ludźmi.
Escapetruck w ten weekend zawitał do Lublina i będzie edukować mieszkańców na temat zjawiska handlu ludźmi w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego. Mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w interaktywnej grze, która nie tylko dostarczy im emocji, ale również pozwoli zrozumieć dramat osób, które padły ofiarą handlu ludźmi. Małgorzata Genca
Escapetruck edukuje mieszkańców Lublina na temat zjawiska handlu ludźmi w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego. To okazja do udziału w interaktywnej grze, która pozwoli zrozumieć dramat osób, które padły ofiarą handlu ludźmi.

ESCAPETRUCK jest inicjatywą jednej z holenderskich fundacji i powstał przy wsparciu finansowym holenderskiej Policji oraz Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce. Projekt został zainicjowany w naszym kraju przy ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz policją i strażą graniczną. Celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego.

- Nie zawsze praca za granicą może okazać się na atrakcyjna, tak jak była przekazywana w ogłoszeniu. Jeżeli sami nie sprawdzimy wiarygodności pracodawcy, może okazać się, że ktoś padnie ofiarą handlu ludźmi, czyli zostanie wykorzystany do pracy. Jest to proceder na skalę światową, w Europie nadal to się dzieje - mówi st. asp. Dorota Bielecka-Łakuta, Wydział Prewencji KMP w Lublinie.

Ciężarówka stanęła w sobotę (25 maja) przy Hali Sportowo-Widowiskowa GLOBUS, będzie dostępna do niedzieli.

Już na początku uczestnicy mogą usłyszeć opowieść mężczyzny, który zmanipulowany dobrym wynagrodzeniem wyjechał do pracy za granicę. Po tej decyzji rozpoczyna się jego dramat. Zabrane mu są dokumenty, jest wykorzystywany co ciężkiej pracy, podupadł na zdrowiu, naliczane mu są dodatkowe opłaty. Wyjazd był spowodowany chęcią zarobienia pieniędzy na leczenie syna. Aby dostać się do następnego pomieszczenia, trzeba wpisać ukryty kod. Drugie pomieszczenie to kuchnia pracowników, a tam znajdują się zagadki.

Podczas gry uczestnicy poznają prawdziwe historie kobiet, które zostały uwolnione dzięki pomocy władz, co dodatkowo podkreśla realizm i powagę problemu. Obecni na miejscu policjanci udzielają informacji na temat zagrożeń, mechanizmów działania przestępców oraz skutków handlu ludźmi. Udział w projekcie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich osób, które ukończyły 16 lat.

Zobacz, jak wyglądają pomieszczenia, gdzie handlowano ludźmi.

Escapetruck zaparkuje w następujących miastach:

26 maja godz. 10-18 - Lublin - Hala Sportowo-Widowiskowa GLOBUS,
27 maja - Biała Podlaska- Plac Wolności,
28 maja - Chełm - Parking górny przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji,
29 maja - Świdnik – Pumptrack.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski