MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomysły na spacer w woj. lubelskim. Gdzie iść w weekend 22 - 23 czerwca? TOP 10 tras

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
W woj. lubelskim jest sporo ciekawych tras do spacerowania. Zebraliśmy dla Was 10 pomysłów. Możecie namówić bliskich i wspólnie poznawać nasz region. Razem z Taseo proponujemy Wam 10 tras na spacer w woj. lubelskim. Co tydzień wybieramy inny zestaw.

Spis treści

Ścieżki spacerowe w woj. lubelskim

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 10 tras spacerowych w woj. lubelskim, które polecają inni. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 22 czerwca w woj. lubelskim ma być od 18°C do 26°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 4% do 64%. W niedzielę 23 czerwca w woj. lubelskim ma być od 15°C do 23°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 4% do 26%.

🌳 Trasa spacerowa: Śladem I Wojny Światowej

  • Początek trasy: Stoczek Łukowski
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 13,66 km
  • Czas trwania spaceru: 3 godz. i 56 min.
  • Przewyższenia: 68 m
  • Suma podejść: 180 m
  • Suma zejść: 118 m

Fotoimpresje poleca tę trasę

Wycieczka piesza z Piaseczna której głównym celem było odwiedzenie Cmentarza Wojennego z 1915 roku w Jesówce, Cmentarz przy czerwonym szlaku rowerowym z Piaseczna do Czerska więc trudno tam nie trafić.

Cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej . Powstał po roku 1915, kiedy to latem wojska niemieckie przerywając linię frontu ruszyły w kierunku na Warszawę i Dęblin. Doszło do zaciętych walk, wojska rosyjskie rozpoczęły odwrót. Cmentarz gromadzi prochy obu walczących stron, jak wskazują napisy na kamieniach nagrobnych, pochowano tu 76 Niemców i 124 Rosjan. Przed wejściem znajdują się mogiły dwóch żołnierzy AK.

Trasa bardzo łatwa i przyjemna.
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Dolnosląska Droga św. Jakuba: Głogów – Jakubów – Lubań – Zgorzelec

  • Początek trasy: Radzyń Podlaski
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 160,96 km
  • Czas trwania spaceru: 53 godz. i 39 min.
  • Przewyższenia: 231 m
  • Suma podejść: 1 555 m
  • Suma zejść: 1 407 m

Spacerowiczom trasę poleca SPDSJ

Już w czasach rzymskich powstawały szlaki handlowe łączące południe Europy z wybrzeżem Bałtyku. Nazywane są one „Bursztynowym Szlakiem”, jakkolwiek szlaków tych w rzeczywistości było kilka. Nabrały one nowego znaczenia w wieku X, kiedy to zaczęły tworzyć się zalążki dzisiejszych państw Europy Środkowej. Szczególnie ważne okazały się drogi łączące Czechy przez Śląsk i Łużyce z Wielkopolską. To właśnie tędy dotarła do Polski kultura łacińska, chrześcijaństwo, przybyła Dąbrówka, a później św. Wojciech. Można więc powiedzieć, że szlaki między Gnieznem i Poznaniem a Pragą stanowiły nasze „drzwi do Europy”. Drogami tymi wędrowali nie tylko dyplomaci, ale nade wszystko kupcy, rzemieślnicy, rycerze, pielgrzymi – ludzie, którzy przez wieki kształtowali oblicze tej ziemi.

Dolnośląska Droga św. Jakuba próbuje odtworzyć szlak, który został w roku 1563 wymieniony przez Jörga Gaila z Augsburga jako jeden z trzech szlaków pątniczych łączących Polskę z resztą Europy. Wiódł on przez Poznań, Leszno, Głogów, Zgorzelec i Żytawę.

Dolnośląska Droga św. Jakuba – pierwszy odtworzony odcinek – od lipca 2005 r. łączy Głogów, Jakubów, Grodowiec, Polkowice, Chocianów, Bolesławiec, Lubań i Zgorzelec. Latem 2006 dołączyła do niej Droga Wielkopolska (Gniezno – Murowana Goślina – Poznań – Lubiń – Leszno – Wschowa – Głogów), zaś wiosną 2008 otwarta została Droga Żytawska (Zgorzelec/Görlitz-Żytawa/Zittau- Český Dub-Stara Boleslav-Praga).
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌳 Trasa spacerowa: Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza "Zdołga"

  • Początek trasy: Goraj
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 3,59 km
  • Czas trwania spaceru: 1 godz. i 5 min.
  • Przewyższenia: 45 m
  • Suma podejść: 192 m
  • Suma zejść: 153 m

Faramka poleca tę trasę

Ścieżka zlokalizowana jest na terenach Puszczy Sandomierskiej, a dokładniej w lasach państwowych Nadleśnictwa Kolbuszowa. Jest to teren gminy Kamień i sołectwa Podlesie. Nazwę ścieżki "Zdołga" zaczerpnięto od łąk leżących przy lesie, w których jest zlokalizowana.

Ścieżka edukacyjno - przyrodnicza "Zdołga" przebiega wzdłuż istniejących duktów leśnych i jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, jak też rowerowej, a tym samym pozwala miło spędzić czas osobom, które cenią sobie bliski kontakt z przyrodą, a także aktywny wypoczynek. Trasa spacerowa liczy 4km, a wzdłuż ścieżki umieszczono miejsca przystankowe z ławkami i stołami, a także kilkanaście tablic szkoleniowych.

Załączony ślad oraz zdjęcia dotyczą trasy spacerowej. Rozszerzeniem jest "trasa sportowa".
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Warszawski Ujazdów i okolice

  • Początek trasy: Stoczek Łukowski
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 4,95 km
  • Czas trwania spaceru: 47 min.
  • Przewyższenia: 240 m
  • Suma podejść: 1 389 m
  • Suma zejść: 1 287 m

Mar.now poleca tę trasę

W jednym z najstarszych i najciekawszych zakątków miasta, zacisznych i wydaje się - żyjących swoim życiem - każdy znajdzie coś dla siebie, nawet w najbardziej upalne wakacyjne dni. Naszą trasę rozpoczynamy poniżej skarpy wiślanej, naprzeciwko Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Rozbrat. Tu, w parkowych alejkach, kierując się w stronę Trasy Łazienkowskiej, przechodzimy (nawet dosłownie) przez szpaler fontann wzdłuż głównej alei parkowej. To teren dawnego Centralnego Parku Kultury, łączący teren dawnych ogrodów Frascati z Powiślem, dzisiejszy Park im. E. Rydza-Śmigłego, swoista "mekka" rolkarzy i deskorolkarzy. Jest tu wrotkowisko i liczne ścieżki dla rowerzystów. Dociekliwi mogą wypatrzeć bliżej ul. Czerniakowskiej pomnik Jana Nowaka Jeziorańskiego, siedzącego na ławeczce parkowej, który mieszkał w najbliższym sąsiedztwie parku.
Po prawej stronie, idąc równolegle do Rozbrat, mijamy stary gmach słynnego nie tylko w Warszawie liceum i gimnazjum im. S. Batorego, założone w 1918 r. Wśród wybitnych pedagogów, jakimi zawsze szczyciła się ta szkoła był też Wojciech Mann, który tu uczył angielskiego, a szkołę ukończyli m.in. kompozytor Witold Lutosławski, K.K. Baczyński, J. Bytnar Rudy, Andrzej Łapicki, Lucjan Szołajski, K.T. Toeplitz, W. Eichelberger, M. Englert, A. Michnik, D. Olbrychski, A. Holland, E. Bem, M. Środa, G. Torbicka, D. Wellman, H. Lis, A. Wagner, J. Pochanke, B. Sadowska, M. Figurski, A. Mucha i wielu uznanych profesorów i architektów oraz wielu polityków i dziennikarzy.
Przechodząc pod Trasą Łazienkowską zostawiamy za plecami tzw. "warszawski Malbork", monumentalny gmach, wzorowany na zamku, należący do szkoły katolickiej i katolickiej radiostacji. Po lewej stronie zostawiamy gmach Radiowej Trójki - Programu III Polskiego Radia i stadion lekkoatletyczny Agrykola wraz z jego infrastrukturą (restauracja) i udajemy do głównej alejki rowerowej Parku Agrykola, po której co roku w maju poprowadzona jest trasa Biegu Senatu na 5 km i gdzie często odbywają sie koncerty i imprezy plenerowe. Skręcamy w lewo, za plecami mając Trasę Łazienkowską, po prawej na wysokiej skarpie - Zamek Ujazdowski, w którym mieści się Centrum Sztuki Współczesnej (pierwotnie wczesnobarokowy, zbudowany przez Zygmunta III Wazę, w miejscu zamku Bony Sforzy, od 1809 r. był tu szpital wojskowy, potem psychiatryczny i gruźliczy). Przecinamy kanałek ujazdowski, by wzdłuż niego dojść do ul. Czerniakowskiej (Cypel Czerniakowski), podziwiając nowoczesny stadion Legii po lewej stronie i wrócić po drugiej stronie stawu, kierując się w prawo na gmach radiowej Trójki i dalej do Rozbrat.
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Szlak Doliny Moszczonej

  • Początek trasy: Terespol
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 20,21 km
  • Czas trwania spaceru: 6 godz. i 44 min.
  • Przewyższenia: 56 m
  • Suma podejść: 67 m
  • Suma zejść: 14 m

Powiat_Siemiatycze poleca tę trasę na spacer

Szlak rozpoczyna od dworca PKP Nurzec Stacja i prowadzi do wsi Moszczona Pańska. Jednakże wieś ta leżąc po drugiej stronie torów jest omijana przez szlak.

MOSZCZONA PAŃSKA (6 km) wieś leży po drugiej stronie torów, we wsi zabytkowe drewniane zagrody nr 7, 13

SYCZE (9,5 km) w wędrówce przez wieś warte zobaczenia zagroda nr 41, dom nr 19, 20, 24, stodoła nr 32, 41a Po minięciu wsi Sycze przechodzimy przez rzekę Moszczona, mijamy stary młyn i po 1,5 km docieramy do Świętej Góry w grabarce.

GRABARKA (11 km) około 1 km za wsią położona jest Święta Góra. Jak głosi legenda w 1710 okoliczni mieszkańcy schronili się tutaj przed epidemią. Pili wyłącznie wodę z tutejszego źródełka i jako jedyni w okolicy ocaleli, w związku z tym źródło uznane zostało za cudowne. Z czasem utarł się zwyczaj pielgrzymowania do tego miejsca. U stóp góry znajduje się cudowne źródełko zabudowane małą kapliczką. Samo wzgórze porośnięte jest sosnami które pochylają się nad cerkwią p.w. Przemienienia Pańskiego. Świątynia otoczona jest wielką ilością krzyży różnej wielkości, zostały one przyniesione przez pielgrzymów. Obecna cerkiew jest kopią obiektu spalonego w 1990 r. Rozwój jako ośrodka pątniczego po 1947 r. po powstaniu klasztoru prawosławnego p.w. św. Marty i Marii. Znaczenie miała zmiana granic po II Wojnie Światowej co odcięło dostęp do innych miejsc pielgrzymowania. Do Grabarki tłumy wiernych przybywają na Święto Przemienienia Pańskiego - Spasa 19 sierpnia każdego roku. Pielgrzymki jednakże przybywają już 18 sierpnia by uczestniczyć w nocnym nabożeństwie.

OKSIUTYCZE (12,5 km) wieś powstała w XVI wieku. Warty obejrzenia dom drewniany nr 5 (początek XX w.) i dom drewniany nr 8 (ok. 1920 r.)

SZERSZENIE (18 km) wieś powstała w XVI w. Warte obejrzenia jest: drużniczówka

Z Szerszeń zmierzamy do Siemiatycz Stacji. Szlak prowadzi kładką nad torami do dworca PKP, który jest oddalony 7km od miasta. Przekraczając szosę Siemiatycze - Adamowo kończymy przemierzać szlak na bunkrze przed wsią Olendry.

OLENDRY - zakończenie trasy

(1914 r.), szkoła drewniana (1920 r.), dom drewniany 26/27 (koniec XIX w.), w bok od szlaku nad rzeczką drewniany młyn wodny z 1908 r., z dawnych urządzeń pozostały fragmenty pali młyńskiej tamy, wystająca podmurówka i oś.

Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌳 Trasa spacerowa: Opatów

  • Początek trasy: Józefów nad Wisłą
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 3,08 km
  • Czas trwania spaceru: 1 godz. i 2 min.
  • Przewyższenia: 18 m
  • Suma podejść: 76 m
  • Suma zejść: 77 m

Spacerowiczom trasę poleca Max_c74

Wycieczka piesza do Opatowa. Atrakcją wycieczki była podziemna trasa turystyczna, którą polecam uwadze.
Podziemia Opatowskie to bardzo ciekawy pod względem przestrzennym układ wyrobisk różnego przeznaczenia, połączonych na różnych poziomach pochylniami schodowymi, fragmentami dawnych rodzajów obudowy i odsłoniętej calizny górotworu bez obudowy. Podziemia są urozmaicone architektonicznie, oblicowane obecnie kamieniem i cegłą.
Nawiguj


Idealne na spacer

Materiały promocyjne partnera

🌳 Trasa spacerowa: Przez trzy mosty

  • Początek trasy: Międzyrzec Podlaski
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 9,77 km
  • Czas trwania spaceru: 2 godz. i 51 min.
  • Przewyższenia: 90 m
  • Suma podejść: 147 m
  • Suma zejść: 57 m

Trasę dla spacerowiczów poleca Fotoimpresje

Spacer przez trzy mosty, Ślasko-Dąbrowski, Świętokrzyski i Poniatowskiego. Po drodze Miski w Parku Praskim, i Stadion Narodowy.
Dojazd do poczatku trasy i powrót do domu tramwajem. pogoda ładna choć wiał zimny wiatr.
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Park Skaryszewski - od fabryki Wedla przez pomniki, wyspy i zakątki parku nad Jez.Kamionkowskim

  • Początek trasy: Stoczek Łukowski
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 7,11 km
  • Czas trwania spaceru: 1 godz. i 26 min.
  • Przewyższenia: 299 m
  • Suma podejść: 1 738 m
  • Suma zejść: 1 779 m

Trasę spacerową mieszkańcom poleca Mar.now

Jesteśmy na Grochowie, na Pradze Południe, w prawobrzeżnej Warszawie. Zacisznej okolicy nieopodal dawnego Stadionu Dziesięciolecia, obecnie - budowy Stadionu Narodowego. Jeden z największych i najpopularniejszych parków wśród warszawskich spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów - im. I. Paderewskiego (zwany przez Warszawiaków popularnie Skaryszakiem), warto poznać zaczynając trening, przejażdżkę bądź spacer od przeciwnej strony - od ul. Kinowej. Rozległy, blisko 60-hektarowy park, jest wpisany od niemal 40 lat do rejestru stołecznych zabytków.
Wzdłuż wody - odnogi dalej usytuowanego Jeziora Kamionkowskiego - mijając po lewej most na wyspę OWS (gdzie rokrocznie odbywa się inscenizacja bitwy powstania listopadowego) docieramy do krzyżówki alejek u początku jeziora. Warto tu rozglądać się bacznie, mieszkają tu jeże i podziemnymi kanałami znad Wisły docierają tu bobry, gdyż jezioro to dawne koryto Wisły, na którym przed laty organizowano nawet międzynarodowe mistrzostwa w łyżwiarstwie szybkim (co zimę zamarza, stając się największym lodowiskiem prawobrzeżnej Warszawy). Tu rozgrywają się w maju mistrzostwa stolicy w wakeboardingu i na nartach wodnych, a także smoczych łodzi, w lutym zaś - od 5 lat Bieg Wedla. W części parkowej w odnodze jeziorka żyją także żółwie czerwonolice.
Wzdłuż obiektów sportowych AZS, w tym klubu łuczniczego w parku docieramy od tyłu do amfiteatru, w którym do dziś odbywają sie pokazy filmów, występy artystów - piosenkarzy czy kabareciarzy. W pobliżu można zaspokoić głód w pubie "Pod Pstrągiem", ktory jest jednocześnie wypożyczalnią sprzętu dla wodniaków. Od amfiteatru zaczyna się główna szeroka aleja parkowa, z centralnie usytuowanym potężnym pomnikiem żołnierzy radzieckich i w pobliżu tablicę upamiętniającą Polaków - ofiary z World Trade Center w Nowym Jorku z 11.09. 2001 r.
Jednak nasza trasa prowadzi aleją wokół tego 107-letniego parku - przez zagajnik sosnowy, kamienny mostek, sztuczny wodospad, obok pomników znanych z wielu filmów i seriali tu nakręcanych (Kąpiącej się, Rytm, Paderewskiego, Saperów AK, Sportowców-Akademików...) przez wysepki, plac zabaw aż do ogrodu różanego, vis a vis fabryki czekolady E. Wedel. To właśnie tutaj, w rozarium, nieopodal pomnika Tancerki, królowa Elżbieta II poświęciła pomnik brytyjskich lotników, poległych podczas II wojny. Wokół posadzono 280 gatunków drzew i kwiatów, wiele - unikatowych w skali kraju. Nieprzypadkowo park ten w 2009 r. zyskał miano Najpiękniejszego Parku w Polsce i trzecią lokatę w konkursie na Najpiękniejszy Park w Europie. Zamykając pętlę docieramy w pobliże sztucznego wodospadu i mijając go schodzimy w dół do mostku na wyspę OWS i do parkingu przy ul. Kinowej.
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Oborniki Śląskie - Ligota Piękna

  • Początek trasy: Radzyń Podlaski
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 16,27 km
  • Czas trwania spaceru: 3 godz. i 30 min.
  • Przewyższenia: 145 m
  • Suma podejść: 748 m
  • Suma zejść: 865 m

Spacerowiczom trasę poleca Darzbor

Z Obornik Śląskich przez Lasy Wilczyńskie, Ozorowice, Strzeszów do Ligoty Pięknej. Trasę zakończyłem w rejonie budowy trasy szybkiego ruchu. Nie wiadomo, czy po zakończonej budowie będzie można tędy przejść do Ligoty Pięknej.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌳 Trasa spacerowa: SANDOMIERZ – SPACER "HISTORIA NA SZKLE MALOWANA"

  • Początek trasy: Annopol
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 1,96 km
  • Czas trwania spaceru: 39 min.
  • Przewyższenia: 35 m
  • Suma podejść: 45 m
  • Suma zejść: 44 m

Sandomierz poleca tę trasę na spacer

"Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej..."
Historyczny spacer pt. "Historia na szkle malowana" to wyjątkowy i nietypowy spacer po Sandomierzu. Podczas niego możesz podziwiać szklane tafle ze zdjęciami starych sandomierskich konstrukcji i ulic. Zaprezentowane są miejsca i budynki, których już nie ma albo na przestrzeni lat ich wygląd bardzo się zmienił – na szklanym obrazie zobaczysz ich pierwotną wersję. Atrakcja nawiązuje do dawnej tradycji przemysłu szklarskiego w Sandomierzu, a wykonaniem tablic zajęła się firma Pilkington – zakład produkujący szkło dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego, który funkcjonuje w Sandomierzu już od 1995 roku. Odwiedź Królewskie Miasto i sprawdź naszą propozycję połączenia szkła z nutką historii !
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy spacerowanie przynosi efekty?

Spacerowanie przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. Podczas wszelkich aktywności uwalniają się hormony szczęścia, czyli endorfiny i serotonina. Dlatego ruch pomaga w zwalczaniu stresu i napięcia. Takie korzyści dostarczy Ci nie tylko siłowania, bieganie, czy inny sport, ale również regularne spacerowanie.

Chodzenie na spacery może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Podczas chodzenia angażujemy wiele mięśni, które pracują i spalają kalorie. Dlatego regularne spacerowanie może pomóc Ci w zgubieniu zbędnych kilogramów. Im więcej ruchu, tym większe zapotrzebowanie kaloryczne. Dlatego osoby, które dużo się ruszają i uprawiają sport, mogą więcej jeść bez efektu tycia. Jeśli chcesz poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, w Internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które pomagają je wyliczyć.

WHO podaje, że dzienna ilość kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 a 8 000 kroków. Natomiast u osób z przewlekłymi chorobami dawka wynosi od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.

Spacerowanie obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych. Regularne spacery mają zbawienny wpływ na układ krążenia. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia żylaków czy pajączków.

Jak widzisz spacerowanie przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli jesteś ciekaw, ile kroków dziennie robisz, możesz zaopatrzyć się w zegarek z funkcją liczenia kroków.

Lubelskie: kraina przyrody i renesansowych zabytków

Województwo lubelskie usłane jest malowniczymi trasami, które idealnie nadają się na spacery. Przyrodnicze bogactwo regionu można podziwiać szczególnie podczas wędrówek szlakami dwóch parków narodowych – Roztoczańskiego i Poleskiego. Jeśli w waszym grafiku znajdzie się czas na zwiedzanie skarbów Lubelskiego, polecamy odwiedziny w urokliwych miastach województwa – docenionym przez komitet UNESCO Zamościu, uwielbianym przez artystów Kazimierzu Dolnym oraz Chełmie i Białej Podlaskiej. Na co jeszcze zwrócić uwagę w tym zakątku Polski? Przede wszystkim na lessowe wąwozy, które przeniosą was do baśniowej krainy oraz, oczywiście, przepiękną stolicę tamtych stron – pełen renesansowej zabudowy i atrakcji Lublin.

Zobacz, co warto zobaczyć w Zamościu, Kazimierzu Dolnym oraz Lublinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski