MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Lublina wręczył nagrody miasta w dziedzinie sportu. Zobacz zdjęcia

Krzysztof Nowacki
Krzysztof Nowacki
Kacper Stokowski, pływak AZS UMCS Lublin oraz Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega otrzymali nagrody miasta w dziedzinie sportu. Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk wręczył wyróżnienia podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.
Kacper Stokowski, pływak AZS UMCS Lublin oraz Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega otrzymali nagrody miasta w dziedzinie sportu. Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk wręczył wyróżnienia podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. materiały prasowe
Kacper Stokowski, pływak AZS UMCS Lublin oraz Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega otrzymali nagrody miasta w dziedzinie sportu. Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk wręczył wyróżnienia podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.

Wyboru dokonała kapituła, która przeanalizowała osiągnięcia pięciu kandydatów do nagrody dla zawodników osiągających najwyższe wyniki sportowe oraz trzech kandydatów do nagrody dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz zasłużonych w osiąganie przez zawodników wysokich wyników sportowych. Wyróżnieni otrzymali nagrodę finansową w kwocie 20 tys. złotych.

Kapituła nagrodziła Kacpra Stokowskiego, który w 2022 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na dystansie 50 m stylem grzbietowym, a także dwa srebrne medale mistrzostw Polski na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym.

- Dziękuję prezydentowi, radzie miasta oraz członkom kapituły. Jest to niesamowite wyróżnienie, które jeszcze mocniej mnie motywuje do walki o wyjazd do Paryża, na igrzyska olimpijskie. Bardzo dziękuję – powiedział Kacper Stokowski, który sam nie mógł pojawić się w lubelskim ratuszu, ponieważ przebywa za granicą i przygotowuje się do startu w lipcowych mistrzostwach świata w Japonii.

W imieniu zawodnika nagrodę odebrał prezes KU AZS UMCS, Rafał Walczyk. - Kacper jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników polskiego pływaniu i mam nadzieję, że w przyszłym roku z powodzeniem powalczy o medale igrzysk olimpijskich.

Osobiście nagrodę odebrał natomiast Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. - Za pełną zaangażowania działalność na rzecz rozwoju sportu oraz szerzenia zasad fair play w rywalizacji sportowej – uzasadnił wyróżnienie radny Leszek Daniewski, przewodniczący konkursowej kapituły.

Zbigniew Furman od 40 lat organizuje w Lublinie turnieje piłkarskie dla młodzieży. - Nagrodę tę dedykuję wszystkich uczestnikom naszych zawodów oraz osobom, które nam pomagają – powiedział wyróżniony.

- To, co dzisiaj obserwujemy w lubelskim sporcie dzieci i młodzieży, a przede wszystkim w sporcie zawodowym, jest pewnego rodzaju mistrzostwem świata. Doprowadzić do takich wyników naszych zawodników nie było łatwo, ale dzisiaj wyniki sportowe świetnie nas promują – podkreślił prezydent, Krzysztof Żuk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski