Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prof. Sabina Chebotar honorowym profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zdjęcia

Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Prof. dr hab. Sabina Chebotar z Ukrainy zajmuje się genetyką roślin. Swoją działalność naukową rozpoczęła w końcu lat 90. XX wieku. Była związana z Katedrą Inżynierii Genetycznej Instytutu Hodowli i Genetyki Roślin Ukraińskiej Akademii Nauk Rolniczych, a także z Katedrą Genetyki i Biologii Molekularnej Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Miecznikowa. Podejmowała również współpracę z uniwersytetami  w Niemczech i Francji.
Prof. dr hab. Sabina Chebotar z Ukrainy zajmuje się genetyką roślin. Swoją działalność naukową rozpoczęła w końcu lat 90. XX wieku. Była związana z Katedrą Inżynierii Genetycznej Instytutu Hodowli i Genetyki Roślin Ukraińskiej Akademii Nauk Rolniczych, a także z Katedrą Genetyki i Biologii Molekularnej Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Miecznikowa. Podejmowała również współpracę z uniwersytetami w Niemczech i Francji. Małgorzata Genca
Prof. dr. hab. Sabina Chebotar otrzymała dzisiaj (28 czerwca) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie tytuł honorowego profesora UP.

Prof. dr hab. Sabina Chebotar to ukraińska genetyk, która w swojej pracy naukowej zajmuje się genetyką roślin, głównie zbóż. W 1995 r. obroniła ona pracę doktorską pt. „Molekularna analiza genetyczna introgresji segmentów genomu Aegilops do genomu pszenicy zwyczajnej”. Prof. Chebotar zatrudniona była m.in. w w Katedrze Inżynierii Genetycznej Instytutu Hodowli i Genetyki Roślin Ukraińskiej Akademii Nauk Rolniczych. Przez wiele lat była związana z Katedrą Genetyki i Biologii Molekularnej Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Miecznikowa.

- Kilkukrotnie prezentowała wyniki swoich badań na konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Wygłosiła również referat w ramach „Open seminar” organizowanego przez Wydział Agrobioinżynierii - zaznacza Monika Jaskowiak, rzecznik prasowy Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Chebotar jest współautorką 328 publikacji, w tym 318 prac naukowych, 10 poradników instruktażowych i metodycznych, do których należą artykuły naukowe opublikowane w międzynarodowych i krajowych recenzowanych czasopismach specjalistycznych, a także 7 wzorów użytkowych i jednego patentu. Jest autorką rozdziałów w kilku zbiorowych monografiach.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski