Prokuratura na tropie Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. Organizacja mogła stracić nawet kilkaset tysięcy złotych

  • Kurier Lubelski

Piotr Nowak

Lubelska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Jak wynika z informacji, do których dotarł Kurier Lubelski, organizacja mogła stracić nawet kilkaset tysięcy złotych.
 archiwum

- Ze względu na dobro śledztwa nie udzielamy żadnych szczegółowych informacji - przyznaje prokurator Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Postępowanie jest na wstępnym etapie i nikomu nie postawiono zarzutów.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od jednego z pracowników bractwa, chodzi o podejrzenie wyprowadzenia pieniędzy pierwotnie przeznaczonych na pomoc osobom potrzebującym. Konto organizacji miało być uszczuplone nawet o kilkaset tysięcy złotych.

- Wolelibyśmy nie wypowiadać się na tym etapie - zastrzega Adam Janasz, wiceprezes Bractwa Miłosierdzia.

Bractwo zostało powołane do niesienia pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym. Inicjuje zbiórki żywności, wydaje bezpłatne posiłki, prowadzi ośrodek wsparcia i udziela darmowych tymczasowych noclegów. Mieści się przy ul. Zielonej w Lublinie. Prezesem bractwa od czerwca ubiegłego roku jest Monika Siwko.

Jak czytamy na stronie internetowej organizacji „głównym celem (...) jest przywracanie godności ludzkiej oraz pomoc osobom skrajnie ubogim i bezdomnym w powrocie do społeczeństwa i na rynek pracy”.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.12.2018, 17:14

jankowskiego?

06.12.2018, 17:05

do roboty!!!

06.12.2018, 13:12

Wpłacałem pieniądze na ich konto od wielu lat. Mieli/ mają taki system kwot na całodzienne wyżywienie jednej osoby/ dwu/ trzech. Wydawało mi się, że dzięki mnie kilka osób nie głoduje. Jest mi dziwnie... Muszę poszukać więcej informacji na temat tego przekrętu.

05.12.2018, 21:08

Ale to tanie wino [piją już po podarownym za free obiadku.

05.12.2018, 18:01

Państwo nie jest od pomagania - zasadniczo. Państwo jest od zapewniania bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego i stwarzania jak najlepszych warunków do działania jednostek. Pomaganie państwowe jest za drogie i rodzi patologie.

05.12.2018, 08:08

teraz jestem idiotą...

04.12.2018, 18:14

teraz typowy katolik to siedzi w domu, obrabia działkę żony i za każdego zrobionego dzieciaka dostaje 1000+ i 500+, a ty jak nie umiesz pod przykrywką wiary w Boga korzystać z życia to pracuj za parę groszy. Także wiara w Boga daje nam pozwolenia aby nie pracować a mieć za co żyć

04.12.2018, 18:10

MASZ KOLEGO WYPRANY MÓZG. NIEWIDZISZ GDZIE ŻYJESZ W JAKIM KRAJU? JAKIM JESTESMY POSMIEWISKIEM SKANSENEM EUROPY? JAK COFAMY SIE, BRNIEMY W ZABOBONY?! JAK NISZCZY SIE PRAWORZĄDNOŚC. MOŻE TY NIECHCESZ, JA ZRESZTĄ TEZ NIECHCE ABY BYŁY CZASY KOMUNY! ALE GRO TEGO SPOLECZENSTWA MIAŁO ZAPEWNIONE MIESZKANIE PRACĘ DARMOWA OPIEKE MADYCZNA PEŁNY SOCJAL! NIEBYLO BEZDOMNOSCI BEZROBOCIA NIKT NIE BYL GLODNY. CO MOZE NIEPRAWDA? TERAZ OWSZEM DZIECIOROBY SA FAWORUZOWANKI. ALE TO DO CZASU, BO WSZYSCY ZATO ZAPŁACIMY W NIEDLALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI. PEŁZAJACE PODWYZKI DROZYZNA JUZ PUKA POWOLI DO NASZYCH DRZWI. NARAZIE ZACZĘŁO SIE OD PODWYŻKI CEN PALIW, TERAZ ENERGIA ELEKTRYCZNA. CZEKAMY DALEJ.

04.12.2018, 17:35

Bys sie zdziwil, polowe zycia spedzilem, w PRL-u, a polowe w Wolnej Polsce. Za komuny wszystko bylo Nasze, Polskie , panstwowe, kazdy mial prace, ale wszystko na kartki, talony, pzydzialy, asygnaty, deputaty.Talony i przydzialy dla swoich, "wladza" miala swoje sklepy, szpitale, osrodki wczasowe! Wtedy "wladza" dawala prace, przydzielala mieszkania, dawala, lub nie paszport!Kazala chodzic na pochody 1-wszo Majowe! Obecnie od "Wladzy" zalezy w moim zyciu bardzo niewiele, panstwo mimo rzadow PiS-u nie kaze mi isc na Procesje Bozego Ciala! Nie chcialbym powrotu do czasow, dziadostwa, bylejakosci, beznadziejii !

04.12.2018, 17:06

To sa bzdury. Oczywiste fakty mówią inaczej. Jesteś zapewne malolatem prostym gowaniarzem. Albo dobrze w du... dostałeś za komuny. Do niczego nie doszedłes ani wtedy ani teraz ha ha! Takim w każdym razie systemie będzie źle.!

04.12.2018, 17:00

A proponowałes cwaniaczku komuś z nich pracę? Czy sam jesteś bezrobotny:) he he, albo chłopem ze wsi? Co za gnoje bez serca obsiadly to forum. Ludzie gdzie macie sumienie?! Tak, to są właśnie katolicy typowi.

04.12.2018, 16:58

Ty pajacu!!! A ONI niesa ludźmi?! Taki jestes dumny z tego że jesteś takim skur....?

04.12.2018, 16:10

odkąd jest 1000+ i 500+ dla młodych za seks i rozmnażanie sie to nie daję nawet grosza, bo od pomocy jest państwo, i ono winno pomagać tylko i wyłącznie chorym a młodych zdrowych pogonić do pracy a nie zmuszać ich do leżenie i rozmnażania się i jeszcze im płacić za to.

04.12.2018, 16:07

no i mają rację, bo ja jak jestem głupia to już 40 lat zapieprzam za niższą krajową aby nie zdechnąć z głodu, a obecnie pracuję na młodych zdrowych jak byk leżących i rozmnażających się rodziców tj. na 1000+ i 500+.

04.12.2018, 15:48

Sprawdźcie jak przystępują do przetargów i co robi spółka zarządzająca kuchnią dopiero wtedy widać jak się kasę zarabia

04.12.2018, 15:35

A sproboj zaproponowac takim jkakolwiek prace, to obrzuca Cie wyzwiskami, typu "ch..ju, a rob se sam!

04.12.2018, 15:28

Myslisz, ze bez komuny, panstwo nie zostalo by odbudowane? Dal kazdemu mieszkanie, prace za30 $ miesiecznie, to gorzej niz obecnie na Ukrainie! Zlikwidowal bezdomnosc? Za PRL-u byla ustawa o "Wloczegostwie i pasozytnictwie" I jak taki "kadydat " na bezdomnego przeszedl "sciezke zdrowia na najblizszym posterunku MO ,to szybko znajdywal,lokum u znajomych czy rodziny! A ze niektorzy nadaja sie tylko do pasania krow, to nic nowego i niewazne, czy u dziedzica, czy w PGR-e ha, ha

04.12.2018, 15:16

Widzieliście kogo tam karmią? Może 5% z tych ludzi zasługuje faktycznie na pomoc. Reszta żule od rana do nocy stojące po rogach i zbierające na wino.

04.12.2018, 15:14

A to ci nowina. To czubek góry lodowej. Parkuje tam czasami samochód i ciekawe co tam robią samochody prywatnych firm cateringowych. Dodam że nic nie przywożą za to odwrotnie i owszem.

04.12.2018, 14:21

PRL frajerze zlikwidowal w Polsce po wojnie bezdomnośc! Analfabetyzm. Odbudowal od zera z ruiny Kraj. Dał takim tlukom każdemu, prace mieszkanie. Gdyby nie PRL dalej byś pasł krowy u aziedzica ha ha.

04.12.2018, 13:56

proszę podać choćby jedno imię mężczyzny .który ""powrócił do społeczeństwa i podjął prace5 .aby płacić podatki dla panstwa polskiego""czekam na tą odpowiedz tej pani!!!!

04.12.2018, 13:28

HA ha. PRL rozwalili tacy jak ty! NIEROBY i buntownicy. Ten system dał każdemu pracę mieszkanie, byt. To nie jest gloryfikacja tamtego systemu ale tak było! A tacy jak ty kłamcy wnawiają młodzieży fałsz.

04.12.2018, 13:24

Tak? Poczekaj łachu aż stracisz nagle pracę. Zachorujesz znajdziesz się na ulicy.! Gnoju ty bez serca!

04.12.2018, 13:22

JAKIM TRZEBA BYĆ BANDYTA SKUR.......! ABY UKRASC PIENIĄDZE DLA TAK BIEDNYCH SKRZYWDZONYCH PRZEZ LOS LUDZI!!! MAM NADZIEJĘ ŻE PROKURATURA SIE SPISZE I ZOSTANĄ POSTAWIONE WINNYM TWARDE ZARZUTY!!!

04.12.2018, 13:17

bo się koryto urwało towarzyszom i "bohaterom" którzy niby z nimi tak walczyli że dziś ich bronią