Przebudowa skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną w Lublinie. Estakada nabiera kształtów. Zobacz zdjęcia z drona

  • Kurier Lubelski

red

Popularne „rondo blacharzy” w Lublinie przechodzi do historii. Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Diamentowej z Krochmalną. Wyraźnie widać już m.in. estakadę, która powstaje w ramach inwestycji.

Skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną zmieni się na dwupoziomowe. Estakada umożliwi autom jadącym na wprost przejazd między mostem na Bystrzycy a wiaduktem kolejowym, czyli w ciągu ulic Krochmalna - Diamentowa. Pod estakadą powstanie rondo, gdzie ruch sterowny będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zakończy się w kwietniu tego roku. Będzie kosztowała ponad 60 mln zł.

ZOBACZ TEŻ INNE GALERIE:

 Adrian Tomczyk

Co się dzieje na przebudowywanej ul. Wrotkowskiej? Zobacz zd...

 Adrian Tomczyk

Przebudowa ulicy Fabrycznej. Mostu już nie ma. Zdjęcia z drona

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.02.2019, 13:39

Z niecierpliwością czekamy na kolejny (d)efekt Żuka.

24.02.2019, 22:55

Pytanie mam , ten estakada będzie nad wiaduktem PKP ? I czy wgl jsk zrobią ta estakadę to ten most PKP bd taki rozj.. ? Z góry dzięki za odp

24.02.2019, 21:58

A nie teraz nie zgadzam się. Mam nadzieję że jak skończą tory to tamtędy będzie jeździło 20 towarowych na godzinę plus osoboe i każdy będzie trabil pod twoim blokiem. A drogę i tak zrobią.

24.02.2019, 10:52

Ten wiadukt to powinni byli postawić na JP, tu gdzie rondo z Armii Krajowej. Wiadukt w ciągu JP i od razu ruch byłby inny

23.02.2019, 21:32

Czy ktokolwiek wie, kto odebrał te studzienki ? One od początku były po kilka centymetrów niżej niż jezdnia. Szkoda że inspektora nie było na budowie.

23.02.2019, 15:30

Dlaczego od jesieni ub. roku wykonawca nie buduje nasypu - od wiaduktu kolejowego do nowego wiaduktu ? Odpowiedź jest następująca: bo brak ludzi do pracy. Jak oferuje się nieco ponad 2 tys. to kto przyjdzie do roboty na budowę pracować w sezonie po 10-12 godzin dziennie ?

23.02.2019, 10:09

kiedy te studzienki zostaną podniesione bo mnie szlag trafia tak jeździć slaomem

23.02.2019, 08:25

Dlaczego to skrzyżowanie w Lublinie jest ważne. Ja uważam, że ważniejsze byłoby te na Al. Racławickich z ul. Sowińskiego.

23.02.2019, 07:51

To tymczasowa nawierzchnia. Docelowo będzie tam położona inna nawierzchnia. Z resztą widać po wystających studzienkach, że będzie tam położone jeszcze kilka warstw asfaltu.

23.02.2019, 06:08

Mam nadzieję, że nigdy.

22.02.2019, 23:23

Do kwietnia tego roku to może skończą łatać fuszerkę z roku poprzedniego. Wstyd dla takiej firmy żeby przez 3 miesiące nie mogli zalać dziur w nowej drodze tylko zgotowali kierowcom armagedon w godzinach szczytu.

22.02.2019, 23:13

tylko kiedy to będzie ....

22.02.2019, 21:31

Patrząc na dokonania miejskich planistow i stanu powstałych dróg nie oczekuję myślenia w tym projekcie. Cała droga męczenników majdanka wygląda jakby projektowana była po kieliszku i to nie jednym. Gwałtowne zmiany kierunków pasów ruchu., ostre kąty na liniach. Kto to wszystko projektuje i zatwierdza.!!??? Tutaj też. Trzy drogi w jeden punkt a potem zdziwienie że korki będą. Bez wyjazdu w stronę janowskiej/wyzynnej z ronda pod wiaduktem będzie tragedia. Ale żeby to widzieć należy mieć odrobinę wyobraźni przestrzennej której niektórym widać brakuje.

22.02.2019, 21:23

Bo inaczej korki będą jak zwykle. Zwłaszcza bez obiecanej i planowanej od 40 lat trasy zielonej wzdłuż torów...