Pszczółki AZS UMCS - Basket Gdynia: Udany rewanż lublinianek [ZDJĘCIA]

SZUPTI, fot. Jakub Hereta
Tauron Basket Liga Kobiet wznowiła rozgrywki po przerwie reprezentacyjnej. Pszczółki AZS UMCS Lublin po przerwie znów wygrywają. Tym razem pokonały zdecydowanie ekipę Basketu Gdynia.

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin, w ostatnim starciu we własnej hali w sezonie zasadniczym, pokonały ekipę Basketu 90 Gdynia różnicą 18 pkt. Akademiczki zrewanżowały się drużynie z Pomorza za porażkę w pierwszej rundzie sezonu 2015/2016.
Lublinianki znakomicie rozpoczęły niedzielny pojedynek, wygrywając bardzo wysoko pierwszą kwartę. W drugiej kwarcie mecz zrobił się bardziej wyrównany, ale akademiczki zeszły na przerwę, prowadząc różnicą aż 17 oczek.

Po zmianie stron „Pszczółki” nadal prezentowały znakomitą dyspozycję, zwiększając przewagę w połowie tej odsłony do ponad 20 pkt (50:28). Przyjezdne co prawda zmniejszyły nieco straty, jednak lublinianki cały czas kontrolowały wydarzenia na boisku.
W ostatniej kwarcie lubelski zespół powiększył jeszcze swoją przewagę, wygrywając ostatecznie z Basketem 72:54. Bardzo dobrze wśród akademiczek zagrała Marta Jujka, która powróciła do gry po kontuzji.

To jedenaste zwycięstwo Pszczółki, która w fazie zasadniczej TBLK ma do rozegrania jeszcze trzy starcia.