MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radio-Kurier w gminie Niemce (ZDJĘCIA)

BW
Radio- Kurier spotkać można nie tylko na deptaku, ale też na Lubelszczyźnie. We wtorek gościł w gminie Niemce.

Na początek Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce opowiedział nam o tym, jak odmieniać nazwę miejscowości, gdzie ulokowana jest gmina i dlaczego warto przyjechać na te tereny. - Coraz więcej osób odkrywa, że warto się tu osiedlać, dlatego też mamy coraz więcej mieszkańców- mówił wójt. - Na gminę składa się 28 miejscowości, a mieszka tu 17,8 tys. mieszkańców, a więc w naszej gminie tkwi bardzo duży potencjał.

O rozwoju Niemiec opowiadał też Paweł Gospodarek, kierownik inwestycji Urzędu Gminy. W gminie budowane są kolejne kilometry dróg, chodniki, rozwija się przedsiębiorczość. Dumą władz jest powstające przy ul. Różanej przedszkole, w którym znajdzie się miejsce dla 250 dzieci.

Niemce przyciągają nie tylko inwestorów, ale też turystów. I nic dziwnego, bo teren jest świetnym miejscem na weekendowe wypady. Tomasz Krajewski, prezes Towarzystwa Regionalnego Gminy Niemce, zaprasza na szlak rowerowy po malowniczych zakątkach gminy. - Wycieczkę warto zacząć w Jakubowicach Konińskich, gdzie nad rzeką Ciemięgą stoi murowany dwór, pochodzący z XVIw.- mówi Krajewski. - Stamtąd blisko już do Doliny Ciemięgi i dalej do Dysa, Rudki Kozłowieckiej i Woli Niemieckiej. A jadąc na północ wjedziemy na teren Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.

Do Niemiec wybrać się powinny szczególnie panny, bo można tam znaleźć przystojnego i dobrego męża. Tak przynajmniej twierdzą panie z zespołu ludowego "Dysowiacy", które także gościły wczoraj w Radio- Kurierze. Zespół gra i śpiewa od 36 lat, a wyłonił się z Koła Gospodyń Wiejskich. Większość z pań jest w zespole od początku, później dołączyło czterech panów. Dziś grupa liczy 15 osób, ale członkowie mają nadzieję, że niedługo dołączą do nich młodsze koleżanki. - Chcemy reprezentować gminę, ale też miło spędzać czas- mówi Krystyna Skrzypek, przewodnicząca zespołu. - Dzięki próbom i występom zapominamy o chorobach, bolączkach i troskach.

Oprócz "Dysowiaków" Radio- Kurier odwiedziły też dziewczyny z zespołu "Rytmix" w Niemcach. Pod opieką choreografki i instruktorki Magdaleny Bujak, dziewczyny ćwiczą taniec nowoczesny i zachwycają jurorów na przeglądach. - Szkoda tylko, że chłopaki nie chcą tańczyć- mówi Monika. - Ale może jeszcze się zdecydują.

Bożena Stępień, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapewnia, że zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli są pełni zapału i pasji i wspólnie chcą dbać o rozwój kultury w gminie. Udowodniła nam to Teresa Zembrzycka, artystka, która przyniosła ze sobą ręcznie wykonane ikony. Jej prace można także oglądać w kościele w Niemcach, gdzie prezentowana jest właśnie wystawa 40 ikon.
Wycieczkowiczom, którzy odwiedzą z nami w środę redakcję Kuriera Lubelskiego, oraz Radia Lublin przypominamy, że spotykamy się przed ratuszem o godz. 10.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski