Ranking szkół nauki jazdy w Lublinie. Który ośrodek ma...

  Ranking szkół nauki jazdy w Lublinie. Który ośrodek ma najlepszą zdawalność?

  sko

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Miejsce 1., kategoria BW tej kategorii ranking wygrał OSK Lukas z Lublina osiągając wynik 68 procent zdawalności.
  1/7
  przejdź do galerii

  Miejsce 1., kategoria B

  W tej kategorii ranking wygrał OSK Lukas z Lublina osiągając wynik 68 procent zdawalności. ©MDRON.PL

  Gdzie zapisać się na kurs prawa jazdy, żeby zdać egzamin? Znamy odpowiedź na to pytanie. Przedstawiamy najlepsze Ośrodki Szkolenia Kierowców z najwyższą zdawalnością na kategorie B i C.
  Zobacz galerię

  Na początek kilka liczb. W 2018 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przeprowadził 19 tys. 163 egzaminów teoretycznych na wszystkie kategorie prawa jazdy i 30 tys. 102 jeśli chodzi o sprawdzian praktyczny. Choć w tym przypadku słowo „przeprowadził" nie jest w pełni na miejscu, bo w tych liczbach podane są też dane o egzaminach odwołanych.

  SPRAWDŹ SIĘ: QUIZ MOTORYZACYJNY. Rozpoznasz marki samochodów po logo?

  Największą popularnością cieszyła się kategoria B czyli na samochody osobowe. Taki dokument próbowano zdobyć niemal 16 tys. w egzaminach teoretycznych i prawie 24 tys. razy w praktyce.

  Jeśli chodzi o tą pierwszą kwestię to poziom zdawalności wyniósł 61,5 procent a w przypadku egzaminu praktycznego był to wynik 35,6 procent.

  Kolejną, cieszącą się powodzeniem kategorią jest ta oznaczona literą C czyli na ciężarówkę. Lubelski WORD przeprowadził 1850 egzaminów teoretycznych oraz 989 praktycznych. Wskaźnik zdawalności dla tych egzaminów wyniósł odpowiednio 67,4 proc. i 48,3 procent.

  Wiemy już też które Ośrodki Szkolenia Kierowców najlepiej przygotowują do egzaminów. Sporządzając takie zestawienie WORD bierze pod uwagę szkoły nauki jazdy z których przynajmniej 100 uczniów przystąpiło do egzaminu.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko pytam

  YobTwoju...ać (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dennikasze ze skarlałego kurierka. Gdzie do ...pana jest ten ranking szkół jazdy z największą zdawalnością?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kierunkowskazy na rondzie

  pawer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

  A wystarczyło zadzwonić i zapytać czy uczą, że trzeba włączać kierunkowskaz przed wjazdem na rondo. Jak uczą, to od razu szkołę wyrzucić z rankingu.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bez przesady

  Szofer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zdarza się, że kierowcy przed wjazdem na rondo Z UPRZEJMOŚCI dają znać kierunkowskazem osobom jadącym z tyłu za nimi, że chcą skręcić w lewo. Wówczas ci mają czas na zmianę pasa aby płynnie...rozwiń całość

  Zdarza się, że kierowcy przed wjazdem na rondo Z UPRZEJMOŚCI dają znać kierunkowskazem osobom jadącym z tyłu za nimi, że chcą skręcić w lewo. Wówczas ci mają czas na zmianę pasa aby płynnie pojechać na wprost przy zjeździe z ronda, a nie czekać aż dotychczasowy pas jazdy się odblokuje (skręcający w lewo umożliwią jazdę na wprost jadącym za nimi). Bardzo często widać takie blokowanie na rondzie na ulicy Zana obok Leclerca. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Jak wyliczany był ten %? Jedna szkoła może być popularna i mieć kilkuset kursantów i mieć duży odsetek niezdawalności, co nie znaczny, że jest zła, po prostu ciesząc się dobrą opinią zapisują się...rozwiń całość

  Jak wyliczany był ten %? Jedna szkoła może być popularna i mieć kilkuset kursantów i mieć duży odsetek niezdawalności, co nie znaczny, że jest zła, po prostu ciesząc się dobrą opinią zapisują się tam też największe głąby, które nie przykładają się do nauki i nawet najlepszy instruktor im nie pomoże. zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY