Ranking szkół nauki jazdy w Lublinie. Który ośrodek ma...

  Ranking szkół nauki jazdy w Lublinie. Który ośrodek ma najlepszą zdawalność?

  sko

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Miejsce 1., kategoria BW tej kategorii ranking wygrał OSK Lukas z Lublina osiągając wynik 68 procent zdawalności.
  1/7
  przejdź do galerii

  Miejsce 1., kategoria B

  W tej kategorii ranking wygrał OSK Lukas z Lublina osiągając wynik 68 procent zdawalności. ©MDRON.PL

  Gdzie zapisać się na kurs prawa jazdy, żeby zdać egzamin? Znamy odpowiedź na to pytanie. Przedstawiamy najlepsze Ośrodki Szkolenia Kierowców z najwyższą zdawalnością na kategorie B i C.
  Zobacz galerię

  Na początek kilka liczb. W 2018 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przeprowadził 19 tys. 163 egzaminów teoretycznych na wszystkie kategorie prawa jazdy i 30 tys. 102 jeśli chodzi o sprawdzian praktyczny. Choć w tym przypadku słowo „przeprowadził" nie jest w pełni na miejscu, bo w tych liczbach podane są też dane o egzaminach odwołanych.

  SPRAWDŹ SIĘ: QUIZ MOTORYZACYJNY. Rozpoznasz marki samochodów po logo?

  Największą popularnością cieszyła się kategoria B czyli na samochody osobowe. Taki dokument próbowano zdobyć niemal 16 tys. w egzaminach teoretycznych i prawie 24 tys. razy w praktyce.

  Jeśli chodzi o tą pierwszą kwestię to poziom zdawalności wyniósł 61,5 procent a w przypadku egzaminu praktycznego był to wynik 35,6 procent.

  Kolejną, cieszącą się powodzeniem kategorią jest ta oznaczona literą C czyli na ciężarówkę. Lubelski WORD przeprowadził 1850 egzaminów teoretycznych oraz 989 praktycznych. Wskaźnik zdawalności dla tych egzaminów wyniósł odpowiednio 67,4 proc. i 48,3 procent.

  Wiemy już też które Ośrodki Szkolenia Kierowców najlepiej przygotowują do egzaminów. Sporządzając takie zestawienie WORD bierze pod uwagę szkoły nauki jazdy z których przynajmniej 100 uczniów przystąpiło do egzaminu.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Jak wyliczany był ten %? Jedna szkoła może być popularna i mieć kilkuset kursantów i mieć duży odsetek niezdawalności, co nie znaczny, że jest zła, po prostu ciesząc się dobrą opinią zapisują się...rozwiń całość

  Jak wyliczany był ten %? Jedna szkoła może być popularna i mieć kilkuset kursantów i mieć duży odsetek niezdawalności, co nie znaczny, że jest zła, po prostu ciesząc się dobrą opinią zapisują się tam też największe głąby, które nie przykładają się do nauki i nawet najlepszy instruktor im nie pomoże. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kierunkowskazy na rondzie

  pawer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

  A wystarczyło zadzwonić i zapytać czy uczą, że trzeba włączać kierunkowskaz przed wjazdem na rondo. Jak uczą, to od razu szkołę wyrzucić z rankingu.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bez przesady

  Szofer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zdarza się, że kierowcy przed wjazdem na rondo Z UPRZEJMOŚCI dają znać kierunkowskazem osobom jadącym z tyłu za nimi, że chcą skręcić w lewo. Wówczas ci mają czas na zmianę pasa aby płynnie...rozwiń całość

  Zdarza się, że kierowcy przed wjazdem na rondo Z UPRZEJMOŚCI dają znać kierunkowskazem osobom jadącym z tyłu za nimi, że chcą skręcić w lewo. Wówczas ci mają czas na zmianę pasa aby płynnie pojechać na wprost przy zjeździe z ronda, a nie czekać aż dotychczasowy pas jazdy się odblokuje (skręcający w lewo umożliwią jazdę na wprost jadącym za nimi). Bardzo często widać takie blokowanie na rondzie na ulicy Zana obok Leclerca. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko pytam

  YobTwoju...ać (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dennikasze ze skarlałego kurierka. Gdzie do ...pana jest ten ranking szkół jazdy z największą zdawalnością?

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY