Robert Lis, trener MKS po awansie do półfinału EHF Challenge Cup: Nie wolno się od nas odwracać

AG
Łukasz Kaczanowski
- Dziś wygrała drużyna. Każda z dziewczyn dołożyła do tego swoją cegiełkę - skomentował niedzielny rewanż w 1/4 finału EHF Challenge Cup, Robert Lis, trener MKS Perła Lublin. Zobaczcie, co jeszcze powiedział po wygranej swojej drużyny nad Rincon Fertilidad 27:20.

Robert Lis, trener MKS Perła Lublin:

Pierwszy mecz pokazał, że graliśmy całkiem przyzwoicie. Zabrakło nam dużo skuteczności, nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji sam na sam. Nie mieliśmy jednak problemu taktycznego. Myślę, że na taką sytuację wpłynęła podroż, brak treningu w sobotę rano, to się na nas odbiło.

W pierwszej połowie dziewczyny walczyły niesamowicie. Mam dla nich ogromny szacunek za to, co robiły. Mimo to, brakowało nam precyzji przy rzutach. W drugiej części, gdy obrona funkcjonowała bez zarzutu, wciąż bardzo dużo kosztowało nas zdobycie bramki. Na szczęście jednak się przełamaliśmy i bardzo mozolnie, ale budowaliśmy przewagę. Narzuciliśmy trochę mocniejsze tempo, wierzyliśmy w siebie i byliśmy konsekwentni – to dało zwycięstwo.

Graliśmy na ciężkim terenie. Tu był niesamowity bałagan, który doprowadzał nas do białej gorączki, ale myślę, że w jakimś stopniu też pomógł nam się zmobilizować. Ta szalona radość Hiszpanek po pierwszym meczu wzbudziła wielką złość sportową w nas. Podeszły do nas bez szacunku. Myślę, że nasze podrażnienie było dzisiaj widać.

Trzeba oddać wielkie brawa dziewczynom. Pokazaliśmy, że nie wolno się od nas odwracać. Dopóki mamy szansę, zawsze będziemy walczyć do końca.

Dziś wygrała drużyna. Każda z dziewczyn dołożyła do tego swoją cegiełkę. Zawsze, gdy wygrywamy, wygrywamy razem. Gdy przegrywamy, też wspólnie. Jesteśmy drużyną.