Rodzice skarżą się na dyrektora szkoły na Sławinie. Sprawą zajmie się kurator oświaty i ratusz

Patrycja Pakuła
Patrycja Pakuła
W czwartek przedstawiciele rady rodziców ZS nr 12 spotkali się z prezydentem Mariuszem Banachem
W czwartek przedstawiciele rady rodziców ZS nr 12 spotkali się z prezydentem Mariuszem Banachem Łukasz Kaczanowski
Zaniepokojeni rodzice uczniów z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie alarmują, że w placówce nie dzieje się dobrze. – Jesteśmy zbulwersowani – mówią.

Kilka dni temu w jednej z grup przedszkolnych doszło do wypadku. - Jeden z przedszkolaków najprawdopodobniej uderzył się w głowę w łazience i zemdlał. W łazience był sam. Z informacji uzyskanych od innych dzieci wynika, że biegał po łazience z kolegą – opisuje jeden z rodziców.

Czytaj także

Jego zdaniem nie to jest najbardziej bulwersujące w tej historii. Według uzyskanych informacji podczas wypadku w sali przebywał tylko jeden nauczyciel. - Drugi opiekun – pomoc, która jest równocześnie partnerką życiową dyrektora, była w tym momencie nieobecna – mówi rodzic.

O całej sytuacji nie zostali powiadomieni rodzice. Pomimo utraty przytomności nie została wezwana karetka, a jedynie pielęgniarka.

- Rodzice pojechali z dzieckiem do szpitala, gdzie przebywało przez kilka dni. Wobec braku informacji o uderzeniu, badanie tomografem miało być wykonane dopiero następnego dnia, kiedy od innych dzieci zaczęły docierać do rodziców informacje o przebiegu zdarzenia – opowiada rodzic.

Czytaj także

Kontakt z dyrektorem Lucjanem Miciukiem był utrudniony. Udało nam uzyskać komentarz od szkolnej pedagog.

- Wszelkie procedury zostały zachowane. Była pielęgniarka, która siedziała z dzieckiem do przybycia rodziców. Dziecko cały czas było przytomne – zapewnia Sylwia Kuźma- Langford, pedagog z ZS nr 12.

„To nie pojedynczy incydent"

Sygnały, że w szkole na Sławinie nie dzieje się dobrze, docierają do nas już od pewnego czasu. – Dyrektor stworzył sobie ciepłą posadkę, bagatelizuje rzeczy, które się dzieją. Ostatnio jedno z dzieci przewróciło się i uderzyło w głowę, a oficjalną wersją dyrekcji jest to, że zasłabło - opowiada rodzic, który pragnie pozostać anonimowy. Również rada rodziców sygnalizuje, że „coś" się w szkole dzieje. – Sytuacja jest poważna i trudna - mówią nam jej członkowie.

Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania przyznaje, że spływają do niego skargi od rodziców uczniów ze szkoły na Sławinie.

– Docierają do nas niepokojące informacje – przyznaje zastępca prezydenta Lublina.

Podkreśla też, że sprawa jest bardzo delikatna.

– W skargach pojawiają się słowa, na które powinniśmy reagować konkretnie, na przykład „narkotyki” – zdradza prezydent Banach.

Dodaje również, że do sprawy należałoby włączyć Kuratorium Oświaty w Lublinie. – To nie pierwsza taka historia, a jeśli jest taka sytuacja to kuratorium powinno rozpocząć postępowanie dyscyplinarne – tłumaczy Banach.

- W czwartek do kancelarii wpłynęło obszerne pismo od rady rodziców - informuje Marzanna Ostrowska, p.o. dyrektora Wydziału Kształcenia Ogólnego w Kuratorium w Lublinie. - Część kompetencji jest nasza, część miasta. Będziemy sprawę analizować, mamy na to 30 dni – mówi Ostrowska.

O zarzutach ze strony rady rodziców rozmawialiśmy z dyrektorem Lucjanem Miciukiem kilka tygodni temu. Jego zdaniem to pomówienia, a większość ze stawianych mu zarzutów nie pokrywa się ze stanem faktycznym. Podobnego zdania jest przedstawicielka grona pedagogicznego Sylwia Kuźma-Langford. – Tu potrzebna jest szczera rozmowa, a tego brakuje – mówi pedagożka.

W czwartek w ratuszu odbyło się spotkanie rady rodziców z prezydentem Mariuszem Banachem oraz Ewą Dumkiewicz-Sprawką, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania.

– Pan prezydent nas wysłuchał i rozpocznie procedury. Jakie, będziemy obserwować – po spotkaniu zdradził jeden z członków rady rodziców.

Czytaj także

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 380

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
15 lutego, 17:17, Gość:

Połowa dzieci na przestrzeni ostatnich lat odeszła do osiemnastki. Nie ma zgody rodzicó na to co się tu dzieje.

15 lutego, 18:07, Gość:

Tak odeszła garstka dzieci tylko dlatego, ze jeden tatuś zapomiał ubezpieczyć dziecko, a te rozwaliło mogę i nie dostał odszkodowania obraził się i namówił swoich bliskich znajomych żeby poszli z nim

Znam sprawę osobiście !!!! Ani dyrektor, ani ówczesny wychowawca nie był powodem odejście

15 lutego, 18:54, Gość:

Hahahaha tyle w temacie. Dzieci poszły za innym dzieckiem, bo nie było ubezpieczone. No cyrk na kółkach się dzieje coraz lepiej

15 lutego, 19:40, Gość:

Tak właśnie było !!! Teraz sprawa stanęła na ostrzu noża, bo odeszła pani D, i Pani Z mszczą się buldożery mamy z RR, bo tak się nazywają!! Szkoda tylko, ze ludzie nie zastanawia się dlaczego wcześniej nic nie robiły czekały tyle czasu na co czekały !!

15 lutego, 20:37, Gość:

Dziwne. Z tego co pamiętam obie panie

w sekretariacie, na korytarzu, pewne siebie, uśmiechnięte. Jest tu wiele informacji do których rodzice, nauczyciele nie mają dostępu. Treści są straszne, nie prztstoi.... Miałam okazję rozmawiać z Panią Z, to bardzo wyniosła osoba.

15 lutego, 21:04, Gość:

Mało tego, ze wyniosła to chodziła ubrana jak nie napisze kto tylko z szacunku do Siebie ! Ale kabaretki mini ledwie tyłek zasłaniały jeszcze przed owej pani l4 to nikomu nie przeszkadzało nagle mamusie z RR podnoszą temat dress codu !!!!!

15 lutego, 21:29, Gość:

Pan dyrektor lubi takie kabaretki, stringi itp. Strój trzeba było dostosować do wymagań. Tylko chyba już poszło za daleko

16 lutego, 18:28, Gość:

Ale każda kobieta powinna mieć swoją godność dostosowała strój do wymagań no pięknie panie EZ pokazuje klasę.

16 lutego, 19:52, Gość:

Z całym szacunkiem, ale żadnej z obecnych wice nie widziałam w kabaretkach i takich mini :) a może pani Wice na l4 tak chciała zagrać na fujarce swojemu Chłopakowi, narzeczonemu, który nie był ideałem ?nie zganiajmy na dyra takiego wulgarnego i wyzywającego ubioru, bo teraz chyba tak żadna się nie stroi nikt ich nie zmusza, aby w kabaretkach biegały. I dlaczego nigdy nikt nie podnosil kwestii stroju jak Pani E była .

16 lutego, 21:34, Gość:

Pani EZ to osoba z doskonałym gustem. Klasę się poprostu ma Nie kupisz jej na aukcji w trakcie zajęć ale o tym wice-blond może pomarzyć.

16 lutego, 21:43, Gość:

Ktoś tu jest mocno sfrustrowany i zakompleksiony. Może siłownia, dieta, lepsza praca lub partner ( jakikolwiek) pomoże? ;) Rynsztok i problemy emocjonalne - kto tu mówi o klasie??

Akurat moja siostra ma dziecko w 18 i jeżeli chodzi o dyrekcję to jest ok ale niestety do wychowawcy miała pecha. W każdej szkole są lepsi i gorsi zależy na kogo trafimy.

G
Gość

Ludzie, opamiętajcie się !To, co się tu porobiło to jakaś masakra.

Pokażcie klasę i bądzcie przykładem dla swoich dzieci.

To co tu czytam to stek bzdur!

Pewna pani (domyślam się która) napisałą,że my rodzice klasy 8 d wysyłaliśmy pisma do pana Dyr. Ciekawe...bo nigdy nie miało nic takiego miejsca.Poza tym na panią od plastyki ja też nic nie podpisywałam, bo ja osobiście nie miałam zastrzeżeń Więc drogie panie jak już piszecie to piszcie o sobie , a nie w imieniu całej klasy.

Dajcie już spokój tym ludziom, a zajmijcie się rozwiązywaniem podstawowego problemu....bo tu porobił się jakiś cyrk na kółkach

Oskarżacie ludzi,że przyjmują prezenty na zakończenie roku, a chyba każdy nauczyciel je dostaje? że spią z tym lub z tamtym...mi już dziś zabrakło słów.

Żal mi tylko dzieci, bo otrzymują super przykład od osób dorosłych. Wstyd i hańba

G
Gość
16 lutego, 21:33, Gość:

Ja nie ogarniam już kto tam z kim lub z czym.

Kurka wodna tam awans można szybko dostać nie to co w innej robocie.

Zaczynam zastanawiac się kim jest w takim razie tajemniczy E...?Syn,kuzyn,szwagier,mąż szwagierki.

Ludzie śmieszy mnie już też temat.

Trzeba to jak najszybciej zakończyć albo zamknąć szkole.Serio.

16 lutego, 21:58, Gość:

Tajemniczy E... to Antka kobyly szwagra brat :) chociaż nie wiem czy mówimy o tej samej osobie.Moze to jednak stryjeczny brat szwagra mojego drugiego męża :)

16 lutego, 22:04, Gość:

To jednak musi być Franek Bardacha - on za tym stoi🤣 Albo Balcerkowa😜

Szybki awans... Doskonałe!

G
Gość
16 lutego, 20:02, Gość:

w tej sprawie jest wiele emocji, mysle ze kazdy z rodzicow chce dobra dla swojego dziecka, a po ostatnich doniesieniach jest zaniepokojony o jego.bezpieczenstwo w placówce. Miejmy nadzieje, ze Kuratorium i Urzad Miasta pomoga rozwiazac ten problem, a dyrekcja i grono pedagogiczne dostrzerzą problem i podejmą współpracę.

Nie wiem dlaczego demonizujemy nauczycieli, każdy ma dzieci w różnych placówkach i wcale nie sądzę że tutaj jest źle ze współpracą.

G
Gość
16 lutego, 21:33, Gość:

Ja nie ogarniam już kto tam z kim lub z czym.

Kurka wodna tam awans można szybko dostać nie to co w innej robocie.

Zaczynam zastanawiac się kim jest w takim razie tajemniczy E...?Syn,kuzyn,szwagier,mąż szwagierki.

Ludzie śmieszy mnie już też temat.

Trzeba to jak najszybciej zakończyć albo zamknąć szkole.Serio.

16 lutego, 21:58, Gość:

Tajemniczy E... to Antka kobyly szwagra brat :) chociaż nie wiem czy mówimy o tej samej osobie.Moze to jednak stryjeczny brat szwagra mojego drugiego męża :)

To jednak musi być Franek Bardacha - on za tym stoi🤣 Albo Balcerkowa😜

G
Gość
16 lutego, 21:33, Gość:

Ja nie ogarniam już kto tam z kim lub z czym.

Kurka wodna tam awans można szybko dostać nie to co w innej robocie.

Zaczynam zastanawiac się kim jest w takim razie tajemniczy E...?Syn,kuzyn,szwagier,mąż szwagierki.

Ludzie śmieszy mnie już też temat.

Trzeba to jak najszybciej zakończyć albo zamknąć szkole.Serio.

16 lutego, 21:58, Gość:

Tajemniczy E... to Antka kobyly szwagra brat :) chociaż nie wiem czy mówimy o tej samej osobie.Moze to jednak stryjeczny brat szwagra mojego drugiego męża :)

To jest syn Pani M.

G
Gość
16 lutego, 21:33, Gość:

Ja nie ogarniam już kto tam z kim lub z czym.

Kurka wodna tam awans można szybko dostać nie to co w innej robocie.

Zaczynam zastanawiac się kim jest w takim razie tajemniczy E...?Syn,kuzyn,szwagier,mąż szwagierki.

Ludzie śmieszy mnie już też temat.

Trzeba to jak najszybciej zakończyć albo zamknąć szkole.Serio.

Tajemniczy E... to Antka kobyly szwagra brat :) chociaż nie wiem czy mówimy o tej samej osobie.Moze to jednak stryjeczny brat szwagra mojego drugiego męża :)

G
Gość
16 lutego, 20:59, Załamany rodzic:

Uczniowie tejze szkoły dopuścili się włamania do mieszkania podczas trwania zajęć lekcyjnych i co im zrobiono ?Nic.

Sprawa została zamieciona pod dywan,bo uznano,że zbliżają się egzaminy gimnazjalne i nie ma co robić z tego afery.Tym bardziej nagłaśniać tego na cały Lublin.

Niestety takie jest podejście pedagoga,psychologa i dyrektora szkoły do większości spraw jakie tam dzieją się.

Nauczyciele są tylko pionkami a jak nie pasuje to należy odejść,bo nikomu tam na pracownikach nie zależy. Co za różnica ten czy tamten.Wazne żeby przychodził do pracy,stawiał 5 i 6 (bo takie też są wymagania) i wszystko będzie dobrze.Kazdy zadowolony:dyrektor bo ma wyniki, rodzic że ma genialne dziecko i dziecko ze ma czerwony pasek.Tylko co to za wyróżnienie jak 90% klasy tak ma.

Przykre

16 lutego, 21:33, Gość:

To może należy odejść Pani A. Z. z honorem, zamiast wylewać pomyje na pracodawcę i uprzejmie donosić o sytuacji z własnej klasy sprzed dwóch lat. To jest przykre i żenujące...

16 lutego, 21:41, Gość:

Dziecko miałem w klasie pani Doktór. To tam uczniowie zorganizowali włamanie w czasie lekcji.

Należało zatem w odpowiednim czasie zawiadomić właściwe służby - mam na myśli poszkodowanych. Kto wyciąga takie sprawy po takim czasie??

G
Gość

A może żeby nie było tematu niestosownego stroju wśród niektórych nauczycieli powinny mieć nakaz noszenia mundurków tak jak uczniowie:)

G
Gość
15 lutego, 17:17, Gość:

Połowa dzieci na przestrzeni ostatnich lat odeszła do osiemnastki. Nie ma zgody rodzicó na to co się tu dzieje.

15 lutego, 18:07, Gość:

Tak odeszła garstka dzieci tylko dlatego, ze jeden tatuś zapomiał ubezpieczyć dziecko, a te rozwaliło mogę i nie dostał odszkodowania obraził się i namówił swoich bliskich znajomych żeby poszli z nim

Znam sprawę osobiście !!!! Ani dyrektor, ani ówczesny wychowawca nie był powodem odejście

15 lutego, 18:54, Gość:

Hahahaha tyle w temacie. Dzieci poszły za innym dzieckiem, bo nie było ubezpieczone. No cyrk na kółkach się dzieje coraz lepiej

15 lutego, 19:40, Gość:

Tak właśnie było !!! Teraz sprawa stanęła na ostrzu noża, bo odeszła pani D, i Pani Z mszczą się buldożery mamy z RR, bo tak się nazywają!! Szkoda tylko, ze ludzie nie zastanawia się dlaczego wcześniej nic nie robiły czekały tyle czasu na co czekały !!

15 lutego, 20:37, Gość:

Dziwne. Z tego co pamiętam obie panie

w sekretariacie, na korytarzu, pewne siebie, uśmiechnięte. Jest tu wiele informacji do których rodzice, nauczyciele nie mają dostępu. Treści są straszne, nie prztstoi.... Miałam okazję rozmawiać z Panią Z, to bardzo wyniosła osoba.

15 lutego, 21:04, Gość:

Mało tego, ze wyniosła to chodziła ubrana jak nie napisze kto tylko z szacunku do Siebie ! Ale kabaretki mini ledwie tyłek zasłaniały jeszcze przed owej pani l4 to nikomu nie przeszkadzało nagle mamusie z RR podnoszą temat dress codu !!!!!

15 lutego, 21:29, Gość:

Pan dyrektor lubi takie kabaretki, stringi itp. Strój trzeba było dostosować do wymagań. Tylko chyba już poszło za daleko

16 lutego, 18:28, Gość:

Ale każda kobieta powinna mieć swoją godność dostosowała strój do wymagań no pięknie panie EZ pokazuje klasę.

16 lutego, 19:52, Gość:

Z całym szacunkiem, ale żadnej z obecnych wice nie widziałam w kabaretkach i takich mini :) a może pani Wice na l4 tak chciała zagrać na fujarce swojemu Chłopakowi, narzeczonemu, który nie był ideałem ?nie zganiajmy na dyra takiego wulgarnego i wyzywającego ubioru, bo teraz chyba tak żadna się nie stroi nikt ich nie zmusza, aby w kabaretkach biegały. I dlaczego nigdy nikt nie podnosil kwestii stroju jak Pani E była .

16 lutego, 21:34, Gość:

Pani EZ to osoba z doskonałym gustem. Klasę się poprostu ma Nie kupisz jej na aukcji w trakcie zajęć ale o tym wice-blond może pomarzyć.

Ktoś tu jest mocno sfrustrowany i zakompleksiony. Może siłownia, dieta, lepsza praca lub partner ( jakikolwiek) pomoże? ;) Rynsztok i problemy emocjonalne - kto tu mówi o klasie??

G
Gość
16 lutego, 20:59, Załamany rodzic:

Uczniowie tejze szkoły dopuścili się włamania do mieszkania podczas trwania zajęć lekcyjnych i co im zrobiono ?Nic.

Sprawa została zamieciona pod dywan,bo uznano,że zbliżają się egzaminy gimnazjalne i nie ma co robić z tego afery.Tym bardziej nagłaśniać tego na cały Lublin.

Niestety takie jest podejście pedagoga,psychologa i dyrektora szkoły do większości spraw jakie tam dzieją się.

Nauczyciele są tylko pionkami a jak nie pasuje to należy odejść,bo nikomu tam na pracownikach nie zależy. Co za różnica ten czy tamten.Wazne żeby przychodził do pracy,stawiał 5 i 6 (bo takie też są wymagania) i wszystko będzie dobrze.Kazdy zadowolony:dyrektor bo ma wyniki, rodzic że ma genialne dziecko i dziecko ze ma czerwony pasek.Tylko co to za wyróżnienie jak 90% klasy tak ma.

Przykre

16 lutego, 21:33, Gość:

To może należy odejść Pani A. Z. z honorem, zamiast wylewać pomyje na pracodawcę i uprzejmie donosić o sytuacji z własnej klasy sprzed dwóch lat. To jest przykre i żenujące...

Dziecko miałem w klasie pani Doktór. To tam uczniowie zorganizowali włamanie w czasie lekcji.

G
Gość
16 lutego, 21:31, Gość:

#NIE dla dyrektora#

Uważam że ta dyskusja poszła za daleko. Proponuję się opamiętać i nie opisywać prywatnych spraw wielu osób. Przecież to są ludzie którzy czują i jeśli czytają na pewno to przeżywają. A pani w ciąży na pewno stres nie jest potrzebny.

Czy chcielibyście aby Wasze prywatne sprawy były w ten sposób upublicznione? Wasze nieszczęśliwe miłości, choroby itp.

Na pewno każdy z nas ma coś na sumieniu. Jesteśmy tylko ludźmi.

Opamiętajcie się.

Stop mowie nienawiści.

Mówię NIE dla dyrektora i jutro będę na spotkaniu ale pozostałe osoby zostawmy w spokoju bo za daleko to wszystko poszło. Granice zecydowanie zostały przekroczone.

Mama ucznia z 5 klasy. Nie jestem w RR.

16 lutego, 21:33, Gość:

Popieram!!!

Popieram! brawo dla Pani za rozsądny wpis.

G
Gość

Najbardziej rzeczowe powinno być sprawozdanie z audytu kuratorium, w ogóle bardzo mi przykro że sprawa musiała trafić na łamy prasy to powinno być załatwione znacznie wcześniej - przed wyborem na kolejną kadencję

G
Gość

Szkoła potrzebuje nowego gospodarza, ścianka wspinaczkowa niedostępna bo liny stracily atest, nowych nie kupiono, szafki w szatniach przy sali gimnastycznej powyrywane nie są naprawiane...dzieci na treningi piłki nożnej jeżdżą do budowlanki, czas na zmiany

G
Gość
15 lutego, 17:17, Gość:

Połowa dzieci na przestrzeni ostatnich lat odeszła do osiemnastki. Nie ma zgody rodzicó na to co się tu dzieje.

15 lutego, 18:07, Gość:

Tak odeszła garstka dzieci tylko dlatego, ze jeden tatuś zapomiał ubezpieczyć dziecko, a te rozwaliło mogę i nie dostał odszkodowania obraził się i namówił swoich bliskich znajomych żeby poszli z nim

Znam sprawę osobiście !!!! Ani dyrektor, ani ówczesny wychowawca nie był powodem odejście

15 lutego, 18:54, Gość:

Hahahaha tyle w temacie. Dzieci poszły za innym dzieckiem, bo nie było ubezpieczone. No cyrk na kółkach się dzieje coraz lepiej

15 lutego, 19:40, Gość:

Tak właśnie było !!! Teraz sprawa stanęła na ostrzu noża, bo odeszła pani D, i Pani Z mszczą się buldożery mamy z RR, bo tak się nazywają!! Szkoda tylko, ze ludzie nie zastanawia się dlaczego wcześniej nic nie robiły czekały tyle czasu na co czekały !!

15 lutego, 20:37, Gość:

Dziwne. Z tego co pamiętam obie panie

w sekretariacie, na korytarzu, pewne siebie, uśmiechnięte. Jest tu wiele informacji do których rodzice, nauczyciele nie mają dostępu. Treści są straszne, nie prztstoi.... Miałam okazję rozmawiać z Panią Z, to bardzo wyniosła osoba.

15 lutego, 21:04, Gość:

Mało tego, ze wyniosła to chodziła ubrana jak nie napisze kto tylko z szacunku do Siebie ! Ale kabaretki mini ledwie tyłek zasłaniały jeszcze przed owej pani l4 to nikomu nie przeszkadzało nagle mamusie z RR podnoszą temat dress codu !!!!!

15 lutego, 21:29, Gość:

Pan dyrektor lubi takie kabaretki, stringi itp. Strój trzeba było dostosować do wymagań. Tylko chyba już poszło za daleko

16 lutego, 18:28, Gość:

Ale każda kobieta powinna mieć swoją godność dostosowała strój do wymagań no pięknie panie EZ pokazuje klasę.

16 lutego, 19:52, Gość:

Z całym szacunkiem, ale żadnej z obecnych wice nie widziałam w kabaretkach i takich mini :) a może pani Wice na l4 tak chciała zagrać na fujarce swojemu Chłopakowi, narzeczonemu, który nie był ideałem ?nie zganiajmy na dyra takiego wulgarnego i wyzywającego ubioru, bo teraz chyba tak żadna się nie stroi nikt ich nie zmusza, aby w kabaretkach biegały. I dlaczego nigdy nikt nie podnosil kwestii stroju jak Pani E była .

Pani EZ to osoba z doskonałym gustem. Klasę się poprostu ma Nie kupisz jej na aukcji w trakcie zajęć ale o tym wice-blond może pomarzyć.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3