- Burzymy – informuje Grzegorz Dębiec, prezes Transhurtu, który jest właścicielem Galerii Olimp. Chodzi o biurowiec zajmowany kiedyś przez spółkę. To budynek stojący przy al. Spółdzielczości Pracy. Obok niego znajduje się restauracja McDonald’s. – Na obecnym etapie prac demontowane są okna, usuwane pokrycie dachu oraz jego więźba. Później prace obejmą ściany – dodaje Dębiec. I zapowiada: - Na rozbiórkę budynku mamy czas do połowy sierpnia.
W miejscu biurowca stanie akademik z pokojami o podwyższonym standardzie.
- Budynek będzie miał 40 metrów wysokości, czyli 13 kondygnacji nadziemnych i dwie kondygnacje podziemne, gdzie zlokalizowane zostaną garaże – opisuje Dębiec.
Inwestycję umożliwiła zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego. Olimp starał się o nią przez kilka lat. Ostatecznie we wrześniu ub. roku radni miejscy powiedzieli „tak” m. im. podwyższeniu maksymalnej wysokości zabudowy. Poprzednie rozstrzygnięcia planistów dopuszczały obiekt o wysokości do 20 metrów. Po decyzjach radnych zwiększyła się ona dwa razy i teraz wynosi 40 m.
- Dopuszczone rodzaje usług to: administracja, handel, gastronomia, funkcje hotelowo-turystyczne, nauka, kultura, motoryzacja, oświata, ochrona zdrowia – wyliczała radnym charakter zabudowy Małgorzata Żurkowska, z-ca dyrektor Wydz. Planowania UM Lublin.
Licytacje komornicze w Lubelskiem. Kup nieruchomość w okazyjnej cenie
Spółka Transhurt, która jest właścicielem terenu brała pod uwagę dwa rodzaje zabudowy. Chodziło o hotel lub akademik. Ostatecznie szala przechyliła się na korzyść akademika.
– Powstanie 370 mini apartamentów studenckich gotowych do natychmiastowego zamieszkania. Każdy będzie miał aneks kuchenny i łazienkę, zostanie w pełni wyposażony, m.in. w meble. Będą to pomieszczenia o podwyższonym standardzie: jedno i dwupokojowe. W akademiku będą oferowane trzy standardy pokoi – mówi Dębiec.
Pomieszczenia dla studentów będą miały od 22 do 44 metrów kwadratowych powierzchni.
Willa Dziada z Wołomina wciąż na sprzedaż. Zobacz rezydencję...
Budowa akademika – będzie on takiej wysokości jak np. biurowiec na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej przy al. Kraśnickiej – potrwa dwa lata.
- Z pracami chcemy ruszyć od połowy sierpnia. Na razie czekamy jeszcze na pozwolenie na budowę. Inwestycja zostanie ukończona przed rozpoczęciem roku akademickiego 2022/2023 – dodaj Dębiec.
Nie wiadomo jeszcze ile pochłonie budowa. Wstępne szacunki mówią kilkudziesięciu milionach złotych.
Transhurt nie będzie się zajmował prowadzeniem akademika. Budynek zostanie sprzedany. – Nie jesteśmy fachowcami od prowadzenia takich obiektów. My znamy się na zarządzaniu galeriami handlowymi - tłumaczy Dębiec.
Galeria Olimp ma blisko 110 tys. mkw. i pozostaje największym centrum handlowym Lublina. Na drugim miejscu jest Atrium Felicity, na trzecim - IKEA Skende Shopping.
Wakacje 2020. Nie będzie to wymarzony wypoczynek. Tylko MEMY...
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?