Rugbiści Edach Budowlanych Lublin zremisowali przed własną publicznością ze Skrą Warszawa

szupti
(Dla Budowlanych był to drugi remis w sezonie)
(Dla Budowlanych był to drugi remis w sezonie) fot. Wojciech Szubartowski
Edach Budowlani Lublin zremisowali przed własną publicznością z ekipą UP Fitness Skrą Warszawa 24:24, w meczu 7. kolejki Ekstraligi rugby. Podopieczni trenera Andrzeja Kozaka prowadzili już 24:14, jednak gościom udało się w samej końcówce odrobić straty. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Przed sobotnim meczem lublinianie zajmowali czwartą lokatę w ligowej tabeli, mając na koncie 21 pkt. Team trenera Andrzeja Kozaka tracił do warszawian trzy oczka, którzy plasowali się pozycję wyżej.

Spotkanie rozpoczęło się od nieudanego rzutu karnego w wykonaniu etatowego lubelskiego kopacza Nkululeko Ndlovu. Ten sam zawodnik w 8. minucie otworzył wynik starcia i gospodarze objęli prowadzenie 3:0. Dwanaście minut później Ndlovu ponownie celnie kopnął i miejscowi mieli już sześć oczek zaliczki (6:0).

W 25. minucie zawodnik z RPA znowu wykorzystał karnego (9:0), ale ekipa ze stolicy szybko odpowiedziała podobnym zagraniem i traciła już tylko sześć oczek (3:9). Warszawianie w końcówce pierwszej połowy zmniejszyli jeszcze straty, aplikując gospodarzom celnego kopa do szatni. Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 9:6 dla lublinian.

Po czterech minutach gry w drugiej połowie Skra potrzebowała zaledwie czterech minut, aby wyjść na prowadzenie 11:9 po udanym przyłożeniu. W 50. minucie goście powiększyli swoją przewagę (14:9), ale dziesięć minut później lublinianie odzyskali prowadzenie po udanym przyłożeniu Bartłomieja Jasińskiego i następnie podwyższeniu Ndlovu (16:14).

Na dziesięć minut przed końcem starcia Edach Budowlani wygrywali już 21:14 i byli coraz bliżej końcowego triumfu. W końcówce miejscowi prowadzili już 24:14, ale warszawianie nie poddawali się, zmniejszając szybko straty do trzech oczek (21:24), a w ostatniej akcji doprowadzili do remisu 24:24.

Tymczasem zawodnik Edach Budowlanych Grzegorz Szczepański został powołany przez trenera Chrisa Hitta na zgrupowanie reprezentacji Polski, które 27 października rozpocznie się w Gdańsku. Biało-czerwoni następnie udadzą się do Walii, gdzie rozegrają dwa test mecze.

Edach Budowlani Lublin - UpFitness Skra Warszawa 24:24 (9:6)

Punkty Edach Budowlani: Nkululeko Ndlovu 14 (4K, 1pd), Bartłomiej Jasiński 5 (P), Marzuq Maarman 5 (P)

Punkty UpFitness Skra: Paul Walters 9 (3K), Daniel Gdula 5 (K, pd), Daniel Kosiorek 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P)

Edach Budowlani: Maarman, Novikov (76. Mazur), Kelberashvili, Król, Jasiński, Musur, D. Tomaszewski (49. Dec, 55. Mazur, 64. Dec), Wiśniewski, Kazembe, Ndlovu, Dube (75. Bobruk), Szczepański, Węzka, Grabowski, Brzezicki.

UpFitness Skra: Kosiorek, Maciejewski (62. Gołąb), Prządka, Janeczko, Gołuchowski (62. Shalaiev), Botha, Cal, Mirosz, Trybus, Walters (73. Bosiacki), Mangongo, Gdula, Halaifonua, Kasiński, Faiva.

Żółte kartki: Szczepański, Novikov - Janeczko, Mangongo

Sędziowali: Filar, Jasiński, Michalik