Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Seans kinowy pod chmurką. Centrum Kultury zaprasza do Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim

Gracja Grzegorczyk
Gracja Grzegorczyk
Ogród Saski w Lublinie
Ogród Saski w Lublinie Małgorzata Genca
O kinie plenerowym „pod gwiazdami" w Muszli Koncertowej opowiada Barbara Sawicka z Centrum Kultury w Lublinie.

Jaki typ wydarzenia przygotowało Centrum Kultury?
Nie zaprosimy naszej publiczności do sali kinowej, bo jeszcze nie jest to bezpieczna forma spotkania, nie zaproponujemy oglądania filmu online, ponieważ wielu z nas czuje potrzebę wyjścia z domu a przy odpowiedzialnym zachowaniu jest to w końcu możliwe! Spotkamy się w „Kinie pod gwiazdami” w samym sercu Ogrodu Saskiego, w pięknej scenerii naszego miasta. To projekt, który był realizowany przez naszą instytucję ponad dekadę temu. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wraz z wyposażeniem sali kinowej w CK ograniczyliśmy projekcje plenerowe do Wirydarza. Obecna sytuacja trochę wymusiła na nas powrót do tradycji kina pod chmurką. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli spotkać się z naszą publicznością. Sprawdzimy jak się w tym wszyscy odnajdziemy.

Seans kinowy pod chmurką. Centrum Kultury zaprasza do Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim

Kiedy rozpoczną się pierwsze seans i czy potrzebna będzie na nie specjalna wejściówka?
Projekcje odbędą się 29 i 30 maja, po zachodzie słońca. Wejście na teren wydarzenia będą miały tylko osoby, które odbiorą bezpłatną wejściówkę. Oczywiście będą one dostępne online.

Jakie filmy będzie można zobaczyć?
Pierwszego dnia pokażemy film „Biały, biały dzień”, islandzki kandydat do Oscara. Pandemia uniemożliwiła nam projekcję tego filmu w naszym kinie, musieliśmy zaplanowany repertuar odwołać, dlatego zdecydowaliśmy, że właśnie ten film pokażemy otwierając „Kino pod gwiazdami”. Reżyser Hlynur Palmason, twórca wspaniałej produkcji „Zimowi bracia“ zabiera nas tym razem w mgliste rejony Islandii. Fabuła jest pozornie nieskomplikowana i oczywista: bohater traci żonę w wypadku samochodowym, odkrywa prawdę, która zmusza go do uporządkowania swojego życia na nowo. Ale ta tradycyjna dla filmu obyczajowego historia, dzięki fenomenalnym zabiegom reżysera, przybiera nietypową eksperymentalną formę. Druga produkcja powinna być szerszej publiczności znana, to film Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”, który swoją kinową premierę miał z końcem 2019 roku. Polański opowiada kulisy jednej z największych afer w historii. Ten szpiegowski kryminał o Alfredzie Dreyfusie, francuskim oficerze, skazanym na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanym na wygnanie, staje się alegorią współczesności.

W jaki sposób respektowane będą zasady związane z koronawirusem?
Wejście na teren wydarzenia będzie kontrolowany. Ważne jest dla nas by widzowie czuli się bezpiecznie. Przygotowaliśmy wytyczne zgodne z dotychczasowymi zaleceniami sanitarnymi i w oparciu o obowiązujące rozporządzenia. Z 1000 miejsc w Muszli Koncertowej dostępnych będzie 200, tak by zachować potrzebny dystans między uczestnikami. Wydamy tylko tyle wejściówek ile mamy dostępnych miejsc, będziemy je sprawdzać przed wejściem. Bezdotykowo. Każdy wchodzący na widownię będzie miał mierzoną temperaturę, osoby mające powyżej 37 stopni Celsjusza nie zostaną wpuszczone. Ponadto owiązywać będą obostrzenia, które mamy na co dzień - widzowie będą zobowiązani do osłonięcia ust i nosa maseczką lub przyłbicą a przy wejściu trzeba będzie zdezynfekować ręce. Nie będzie można także spożywać posiłków, pić napojów ani palić papierosów.

od 7 lat
Wideo

Zmarł wybitny poeta Ernest Bryll

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski