Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin 6:1. Klęska w ostatnim sparingu

Karol Kurzępa
W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej III ligi, piłkarze lubelskiego Motoru wysoko przegrali na wyjeździe z grającą szczebel wyżej Siarką Tarnobrzeg.

Próba generalna przed wznowieniem rozgrywek ligowych była w wykonaniu żółto-biało-niebieskich bardzo nieudana. Już do przerwy podopieczni Marcina Sasala przegrywali 1:4. W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia, pieczętując swój wysoki triumf.

Lublinianie nie mogli upilnować skutecznego Michała Żebrakowskiego, który skompletował w tym spotkaniu hat-tricka. Honorowe trafienie dla gości zanotował Kamil Majkowski.

To już druga znacząca porażka piłkarzy z Lublina tej zimy w starciu z zespołem z II ligi. Pod koniec stycznia Majkowski i spółka przegrali bowiem w Warszawie z tamtejszą Polonią aż 0:7. Ogółem, w sześciu tegorocznych sparingach żółto-biało-niebiescy zanotowali trzy zwycięstwa i taką samą liczbę porażek.

Za tydzień "Motorowcy" zainaugurują rundę wiosenną w Oświęcimiu. Ich rywalem będzie miejscowa Soła, która w pierwszym meczu tego sezonu wygrała na Arenie Lublin 1:0.

Siarka Tarnobrzeg – Motor Lublin 6:1 (4:1)
Bramki: Michał Żebrakowski 15′, 42′, 77′, Konrad Zaradny 32′, Marcin Stromecki 37′, Marcin Stefanik 80′ – Kamil Majkowski 34′

Motor: Paweł Socha (46 Mateusz Zając) – Julien Tadrowski, Artur Gieraga, Radosław Kursa, Patryk Szysz (46 Tomasz Tymosiak), Kamil Stachyra, Kamil Cholerzyński, Patryk Słotwiński (46 Olaf Martynek), Paweł Kaczmarek (55 Paweł Myśliwiecki), Marcin Michota (55 Michał Kowalczyk), Kamil Majkowski (55 Michał Paluch). Trener: Marcin Sasal.

Polonia Warszawa - Motor 7:0
Bramki: Socha 14 (samobójcza), Gołębiewski 20, Choroś 40, Małek 56, 68, Szabat 60, Zapaśnik 81