MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skuteczne działanie i edukacja. Ruszyła druga edycja projektu Eko Życie Eko Efekt

Marcin Jaszak
Wideo
od 16 lat
Kto w tym roku okaże się najbardziej efektywny, skuteczny, operatywny i innowacyjny? Rozpoczynamy drugą edycję projektu Eko Życie Eko Efekt, podczas którego wyróżnimy lubelskie gminy najbardziej zaangażowane w działania na rzecz ochrony środowiska. Zaprosimy również mieszkańców Lubelszczyzny do coraz bardziej świadomego i skutecznego otaczania opieką naszej przyrody.

Kurier Lubelski wspólnie w Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego po raz kolejny pragną zwrócić uwagę na piękno naszej regionalnej przyrody, zachęcić do dbania o nią i podkreślić ogromną rolę i wielokierunkowość lokalnych samorządów w całokształcie działań na rzecz środowiska.

- Jako samorząd województwa lubelskiego staramy się wciąż uświadamiać i pokazywać społeczności regionu jak piękna jest lubelska przyroda. Wyjątkowe walory przyrodnicze, nieskazitelne powietrze i wspaniałe krajobrazy, to coś z czego słynie nasz region. Naszym obowiązkiem jest zachowanie tego naturalnego bogactwa i przekazanie go przyszłym pokoleniom. Wspólnie z Kurierem Lubelskim pragniemy przekonać mieszkańców naszego województwa do tego, aby jeszcze bardziej i wspólnie dbać o środowisko. Stąd też włączyliśmy się w akcję Eko Życie Eko Efekt – mówi Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Po raz kolejny sprawdzimy w których gminach mieszkańcy najchętniej korzystają z programów poprawiających stan środowiska i wyróżnimy samorządy prowadzące najskuteczniejszą politykę proekologiczną. Zwrócimy też uwagę na innowacyjność i skuteczność tych przedsięwzięć. Wyróżnione gminy zostaną nagrodzone podczas Wielkiej Gali Kuriera Lubelskiego.

- Poprzez tę akcję chcemy zachęcić włodarzy gmin i samorządowców do coraz większego wyczulenia na sprawy środowiska i inwestowania coraz większych środków finansowych właśnie w te działania. Stawianie na ekologię i odnawialne źródłowa energii jest bardzo ważnym elementem polityki samorządu województwa lubelskiego – podkreśla Michał Mulawa.

Eko Życie Eko Efekt to nie tylko ranking gmin. To również szereg inicjatyw mających na celu jak największe zaangażowanie mieszkańców regionu w sprawy naszego środowiska. Na stronach Kuriera Lubelskiego poruszymy najistotniejsze zagadnienia dotyczące ochrony przyrody, pokażemy w jaki sposób, na co dzień, we własnych gospodarstwach możemy przyczynić się do poprawy jakości środowiska oraz jak drobne kroki zmieniają się w istotne i widoczne efekty. Zaprosimy Was też na warsztaty tematyczne oraz do wzięcia udziału w konkursach związanych z szeroko pojętą ekologią.

- Wiemy jak ważna jest edukacja, szczególnie wśród najmłodszych. To oni w przyszłości, uzbrojeni w zdobytą dziś wiedzę będą opiekowali się naszymi naturalnymi zasobami. Z tego względu wspólnie z departamentem środowiska i zasobów naturalnych urzędu marszałkowskiego organizujemy konkurs plastyczny „Razem dbajmy o czyste powietrze”, skierowany do najmłodszych mieszkańców województwa lubelskiego. To jeden z wielu punktów projektu Eko Życie Eko Efekt. Z pomocą kolejnych punktów naszej wielkiej proekologicznej kampanii chcemy stopniowo zaangażować jak najwięcej mieszkańców regionu do wspólnego działania na rzecz wielkiego skarbu, jakim obdarowała nas Natura, ponieważ właśnie na tym polega idea eko efektu – tłumaczy Iwona Sikora-Augustynek dyrektor biura reklamy z Kuriera Lubelskiego.

Zapraszamy do wielkiego, wspólnego marszu ku czystej przyszłości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski