SPR AZS Pol Lublin wygrało z Ruchem Chorzów 34:14

Karol Wiśniewski/archiwum
W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski szczypiornistki SPR AZS Pol rozgromiły chorzowski Ruch różnicą aż 20 bramek. Tak wysokie zwycięstwo przesądza losy awansu do Final Four. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w środę 23 lutego w Lublinie. To druga wygrana SPR w Chorzowie w ostatnich dniach. W sobotę lublinianki pokonały Ruch 36:26 w rozgrywkach Superligi.

Mistrz kraju udał się do Chorzowa w dniu meczu i na parkiet zawodniczki wybiegły niemal prosto z autokaru. Męcząca podróż nie przeszkodziła im jednak w kontrolowaniu meczu od pierwszej minuty. Wynik otworzyły wprawdzie chorzowianki, ale SPR szybko wyszło na prowadzenie 2:1 i z upływem kolejnych minut systematycznie powiększało przewagę.

Wynik do przerwy ustaliła najskuteczniejsza w Chorzowie Małgorzata Majerek (19:7). W drugiej połowie kibice nie doczekali się emocji. Przewaga lublinianek była coraz wyższa, a trener Edward Jankowski bez obaw korzystał z zawodniczek, które zwykle mniej przebywają na parkiecie. Ostatnią bramkę dla SPR zdobyła Olga Figiel.

W Chorzowie obecna była Sabina Włodek, ale z powodu kontuzji nie pojawiła się na parkiecie. Na lewym skrzydle zastąpiła ją Katarzyna Wojdat.

W sobotę lubelską drużynę czeka ważne spotkanie w Superlidze z Łączpolem Gdynia.

Ruch Chorzów - SPR AZS Pol Lublin 14:34 (7:19)