SPR Lublin rozgromiło ADA Colegio Joao de Barros w meczu PZP (FOTO)

Piłkarki ręczne SPR-u Lublin rozgromiły w pierwszym meczu 2. rundy Pucharu Zdobywców Pucharów, portugalskie ADA Colegio Joao de Barros 45:23 (23:8).

Początek meczu był wyrównany, bo jeszcze w 5 minucie na tablicy wyników był remis 3:3. Z każdą kolejną minutą podopieczne Edwarda Jankowskiego powiększały przewagę, chociaż jeszcze w 16 min było tylko 9:7. Potem nastąpił popis gry miejscowych zawodniczek. Pierwszą połowę wygrały aż 23:8, by w drugiej jeszcze dobić rywalki, i to mimo, że Jankowski dał szansę gry zmienniczkom. Ostatecznie SPR pokonało zespół z Portugalii 45:23.

W niedzielę (godz. 17) również w hali na Globusie odbędzie się spotkanie rewanżowe.

Można już śmiało zakładać, że lublinianki awansowały już do kolejnej rundy, w której zmierzą się z WHC Metalurg Skopje z Macedonii.

SPR: Gawlik, Baranowska - Małek 9, Majerek 7, Konsur 5, Wilczek 5, Jarosz 5, Kocela 4, Repelewska 4, Stasiak 3, Wojdat 2, Wojtas 1. Kary: 6 min.
ADA Colegio: B. Teixeira, A.Teixeira - Pereira 5, Lopes 5, Pinheiro 4, Catarino 2,Melo 2, Malcato 2, Ferraz 1, Biel 1, Corro 1. A.Neves, N.Neves, Bastos. Kary: 4 min.

W niedzielę lublinianki także wygrały, ale już nie tak wysoko. Mimo to ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

ADA Colegio Joao de Barros - SPR Lublin 22:26 (8:16)
SPR: Gawlik, Baranowska - Repelewska 7, Małek 5, Majerek 5, Kocela 2, Wojdat 2, Stasiak 2, Konsur 1, Wilczek 1, Jarosz 1. Kary: 8 min.
ADA: A.Teixeira, B.Teixeira - Pereira 5, Pinheiro 5, Corro 5, Ferraz 2, Biel 2, Melo 2, Malcato 1, Bastos, N.Neves, B.Neves, Lopes, Catarino. Kary: 8 min.