Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprzedano słynne sanatorium w Nałęczowie. Cena robi wrażenie

Gabriela Bogaczyk
Gabriela Bogaczyk
Za ósmym podejściem udało się Agencji Mienia Wojskowego sprzedać niedokończone sanatorium przy ul. Spółdzielczej w Nałęczowie
Za ósmym podejściem udało się Agencji Mienia Wojskowego sprzedać niedokończone sanatorium przy ul. Spółdzielczej w Nałęczowie Konrad Sławiński
Za ósmym podejściem udało się Agencji Mienia Wojskowego sprzedać niedokończone sanatorium przy ul. Spółdzielczej w Nałęczowie. Poszło za 8 milionów złotych. Zwycięzcą przetargu jest znana firma Arche, która zamierza dokończyć inwestycję i otworzyć tu sanatorium.

- Cieszymy się z pozytywnego rozstrzygnięcia tego przetargu, bo to ukoronowanie naszych starań i dowód na to, że można znaleźć nabywców nawet na najbardziej wymagające nieruchomości. Oczywiście wymaga to odpowiedniej ekspozycji na rynku, odpowiedniej promocji (teren pojawił się nawet w biznesowym reality show „Bitwa o milion”), wreszcie trafienia na odpowiedni moment. I ten moment przyszedł akurat 26 listopada – podsumowuje Marek Kociubiński, dyrektor oddziału regionalnego AMW w Lublinie.

Osiem podejść potrzebowała Agencji Mienia Wojskowego do znalezienia nowego właściciela terenu nieukończonego budynku sanatorium MSWiA w Nałęczowie. Zwycięzcą licytacji została działająca w branży nieruchomości spółka Arche. Kandydat na nabywcę zaoferował 8 mln zł.

Inwestor zamierza przystosować budynek do wymaganych standardów i otworzyć tam sanatorium. W Nałęczowie będzie miał do swojej dyspozycji działkę o powierzchni ponad 3,1 ha i siedmiokondygnacyjny budynek szpitala sanatoryjnego o powierzchni użytkowej blisko 20 tys. metrow kwadratowych i kubaturze przekraczającej 68 tys. metrow sześciennych oraz kilka obiektów magazynowo-gospodarczych.

Weszliśmy do niedokończonego sanatorium w Nałęczowie. Zobacz zdjęcia

Działka położona jest na wzniesieniu, w odległości zaledwie jednego kilometra od centralnej części miasta i parku zdrojowego w Nałęczowie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa i pensjonatowa oraz inne sanatoria. Zgodnie z projektem architektonicznym w gmachu zostały wyodrębnione trzy funkcjonalności: łóżkowa, zabiegowa i warsztatowa. Obiekt jest częściowo podpiwniczony i uzbrojony we wszystkie niezbędne media miejskie. Zapisy planistyczne stwarzają możliwość prowadzenia tam usług z zakresu turystyki, w tym usług hotelarskich, lecznictwa, kultury i nauki. Obecnie procedowane jest też rozszerzenie planu zagospodarowania przestrzennego i dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej i usług nieuciążliwych.

Zyski ze sprzedaży nieruchomości w Nałęczowie Agencji Mienia Wojskowego przeznaczy na realizację swoich ustawowych zadań związanych zakwaterowaniem z Sił Zbrojnych RP, w tym budowę nowych mieszkań dla żołnierzy.

Przypomnijmy, że budowa szpitala sanatoryjnego w Nałęczowie rozpoczęła się w 1983 roku, a pierwotnym inwestorem było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Jednak ze względów finansowych inwestycja nie została nigdy ukończona, a w 2005 roku MSWiA podjęło decyzję o wstrzymaniu dalszych prac. Pod koniec 2014 roku nieruchomość trafiła do zasobu Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, która 1 października 2015 roku połączyła się z Agencją Mienia Wojskowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski