Strefa płatnego parkowania w Lublinie od października

jaxa
Granice strefy płatnego parkowania w Lublinie wyznaczają al. Solidarności, ul. Lubomelska, Wieniawska, Lipowa, Narutowicza, Bernardyńska, ul. Żmigród, Podwale, pl. Zamkowy i al. Tysiąclecia.
Granice strefy płatnego parkowania w Lublinie wyznaczają al. Solidarności, ul. Lubomelska, Wieniawska, Lipowa, Narutowicza, Bernardyńska, ul. Żmigród, Podwale, pl. Zamkowy i al. Tysiąclecia. Infografika
Udostępnij:
Dopiero jesienią zniknie w Śródmieściu podział na płatne i bezpłatne miejsca parkingowe. We wtorek ratusz podał nową datę uruchomienia strefy płatnego parkowania w centrum Lublina. Pierwotnie miała ruszyć od 1 kwietnia. - Termin został przesunięty na 1 października - mówi Adam Borowy, z-ca dyr. Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Zamieszanie w sprawie strefy zaczęło się w ub. tygodniu. Okazało się bowiem, że od 1 kwietnia ratusz może stracić możliwość pobierania opłat za parkowanie na ulicach i chodnikach. Dlaczego? Bo wówczas - zgodnie z uchwałą w sprawie ustanowienia strefy - miały zniknąć bilety parkingowe. Zastąpiłyby je parkomaty. Tylko, że tych od kwietnia jeszcze nie będzie. Bo urzędnicy za późno ogłosili przetarg m.in. na ich montaż. Mogą się pojawić najwcześniej pod koniec czerwca. W konsekwencji przez dwa, trzy miesiące ratusz nie mógłby pobierać opłat, a kierowcy parkowaliby za darmo na terenie całego miasta.

Ratusz znalazł jednak wyjście, które nie spowoduje przerwy w systemie opłat. Zdecydował się przesunąć datę wejścia w życie strefy płatnego parkowania. Projekt uchwały w tej sprawie był przygotowywany w ekspresowym tempie. Chodziło o to, aby radni zajęli się nim jeszcze w lutym. W przeciwnym razie uchwała z nowym terminem wprowadzenia strefy parkowania mogłaby się nie uprawomocnić przed 1 kwietnia. - Zmiany oznaczają, że do 1 października opłaty za parkowanie będą pobierane w obecny sposób, czyli za pośrednictwem biletów parkingowych - wyjaśnia Borowy.

Granice strefy wyznaczają al. Solidarności, ul. Lubomelska, Wieniawska, Lipowa, Narutowicza, Bernardyńska, ul. Żmigród, Podwale, pl. Zamkowy i al. Tysiąclecia. Opłaty nie będą dotyczyć placu przy Czechowskiej i "na górce" koło Wieniawskiej. Łącznie w strefie znajdzie się 57 ulic. Będzie w niej ok. 1700 płatnych postojówek (obecnie na tym obszarze jest ok. 600 płatnych miejsc parkingowych).

Postój będzie płatny w dni powszednie w godz. 8-17. Pierwsza godzina ma kosztować 2 zł, druga: 2,40 zł, trzecia: 2,80 zł, każda następna - 2 zł.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 15

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

l
lublinianka
A gdzie będą darmowe parkingi przed strefą, żeby przesiąść się do komunikacji miejskiej? Czy do października miasto wybuduje nowe parkingi ?
l
lublinianin
Prezydent Krzysztof Żuk nie mieszka w Lublinie tylko w Świdniku. Ma przecież darmowy parking za ratuszem a "lublinianie' będą płacić.....
A mieszkańcy maj 'ratuszowy" POPiS tylko efekty tego odczują w kieszeni!!!
h
hub
urzędnicy mają mieć bezpłatny parking to trzeba im go zająć. wystarczy że sporo kierowców przyjedzie na ten parking przed rozpoczęciem pracy urzędników. przyjadą urzędnicy, nie będize darmowych miejsc to sie zastanowią, że nie ma równych i równiejszych.
później trzeba będize powtórzyć akcje pare razy
F
Fqooorfiony
Chodzi o to, że by was znowu POdoić, za zgodą PiSemną opcji obrońców ludu.
a
asdasdfsf
na ul. Zana? 400 Euro :)
g
gada
nie wierzę by Żuk i urzędnicy, byli aż takimi gnidami i pasożytami społecznymi, na pewno parking przy Wieniawskiej będzie płatny.
g
gada
pewnie koleś co ma wygrać przetarg, nie zdązył zamówić w Chinach odpowiedniej liczby tanich parkomatów. Szybciej koleś bo znowu Zuk się ośmiesza. Nie pierwszy i nie ostatni raz
l
lucypher
§ 6. 1. Wprowadza się opłatę abonamentową w wysokości 30 zł rocznie za parkowanie
przez osobę zameldowaną na pobyt stały lub czasowy na obszarze obejmującym SPPN
oraz przylegające do jej granic nieruchomości - w pobliŜu miejsca zameldowania tej
osoby (w rejonie do 8 parkomatów) wyłącznie jednego:
a) pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony, albo
b) samochodu osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej powyŜej 2,5 tony,
będącego jej własnością, współwłasnością lub pozostającego w jej uŜyciu na podstawie
odpłatnej czynności cywilno-prawnej lub umowy uŜyczenia zawartej w formie aktu
notarialnego, której jest stroną.
J
Joanna
miały być roczne bilety parkingowe, za ok 100zł i mozliwość płacenia w ratach :)
m
mieszkaniec śródmieścia
W całym cywilizowanym kraju mieszkańcy mają bezpłatne przepustki.Mieszkali tu dużo wcześniej,nim jacyś niepo-radni narzucili im haracz,by sobie podnieśc diety.Już nie tylko nasze kamienice,ale i ulice.
l
lucypher
chce się mieszkać w śródmieściu to się ma podwyższone koszty (w tym parkingowe)
normalne jak w całym cywilizowanym kraju
L
Lubelak
"Opłaty nie będą dotyczyć placu przy Czechowskiej i "na górce" koło Wieniawskiej." - to mówi wszystko o urzędasach - sobie nie zrobimy krzywdy - a może te parkingi powinny być dla petentów urzędów i parkomaty tam też powinny być!
j
juzeff
Wszyscy mieszkańcy Śródmieścia będą mieli bilety na MPK za 1 zeta. Przecież sie o tym bebniło juz dawno!!!! Auto w krzaki na peryferiach a do domciu w kochanym MPK.
G
Gość
może.
A
A
A co z mieszkańcami strefy parkowania? Np. ci co parkują na Jasnej? też będą płacić? gdzie parkingi dla mieszkańców...
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie