Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Sytuacja jest bardzo trudna ” – MOSiR sparaliżowany przez kwarantannę narodową. Czy baseny i lodowisko ruszą od lutego?

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
zdjęcie archiwalne
zdjęcie archiwalne Małgorzata Genca
Co najmniej do końca stycznia nieczynne będą dla indywidualnych użytkowników Icemania i Aqua Lublin. To efekt przedłużenia o dwa tygodnie restrykcji wprowadzonych na okres „kwarantanny narodowej”. – Sytuacja jest trudna, bardzo trudna – nie ukrywa MOSiR „Bystrzyca”.

Co najmniej do 31 stycznia będą obowiązywać restrykcje towarzyszące „kwarantannie narodowej”. To o dwa tygodnie dłużej niż zapowiadał miesiąc temu rząd. Od 28 grudnia 2020 r. zamknięte są m.in. galerie handlowe, hotele i obiekty sportowe. – Sytuacja jest trudna, bardzo trudna – nie kryje Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

28 grudnia MOSiR zamknął m.in. sztuczne lodowisko Icemiana i baseny na Aqua Lublin. – Nie mogą z nich korzystać indywidualni odbiorcy, są udostępniane tylko profesjonalnym sportowców, członom kadry narodowej – wylicza Bednarczyk.

Icemania w tym sezonie była otwarta dla mieszkańców przez dwa tygodnie. Ruszyła od 12 grudnia, przy czym mogła z niej korzystać połowa dopuszczalnej liczby użytkowników (150 a nie 300 osób). – Okres świat Bożego Narodzenia i ferii to najlepszy czas z punktu widzenia działalności lodowiska. Statystki z poprzednich sezonów pokazują, że codziennie korzystało z niego po kilka tysięcy osób – przypomina Bednarczyk. I dodaje: – Teraz jest całkowicie zamknięte dla mieszkańców.

Zamknięte obiekty oznaczają, że do kasy MOSiR nie płyną pieniądze ze sprzedaży biletów. – Przychody zostały w styczniu zredukowane do absolutnego minimum – przyznaje Bednarczyk.

Już w ub. roku spółka musiała wyciągnąć rękę do ratusza po ekstra wsparcie. We wrześniu 2020 r. miasto przekazało MOSiR-owi 2 mln zł. Ale na tym się nie skończyło. W listopadzie zostało ono podwyższone o kolejny 1 mln zł.

Z jakim bilansem spółka kończy rok? – Nie mamy jeszcze sporządzonego sprawozdania finansowego za 2020 r. Nasze obiekty w ubiegłym roku przez długi czas były zamknięte a koszty ich utrzymania musieliśmy ponosić. W ramach oszczędności zrezygnowaliśmy z usług zewnętrznych m.in. ochronę obiektów przejęli nasi pracownicy. Zużycie prądu, gazu czy wody zostało zredukowane do minimum – wylicza Bednarczyk.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski