Szczypiorniści Azotów Puławy pewnie pokonali na wyjeździe Handball Stal Mielec

Azoty Puławy
Szczypiorniści Azotów Puławy pokonali na wyjeździe ekipę Handball Stali Mielec 34:26, w 12. kolejce PGNiG Superligi. Najskuteczniejszy w ekipie podopiecznych trenera Roberta Lisa był tym razem Łukasz Rogulski, który 9-krotnie pokonał bramkarza mielczan. Puławski obrotowy został także MVP meczu.

Piątkowy pojedynek był wyrównany jedynie do 8. minuty, bowiem na tablicy wyników w mieleckiej hali był wówczas remis 4:4. Od tej pory puławianie zanotowali serię 7:0 i w efekcie po kolejnych pięciu minutach, gdy udanym rzutem popisał się ukraiński skrzydłowy Andrij Akimenko, Azoty wygrywały już 11:4.

Gospodarze robili co mogli, próbując zmniejszyć straty do brązowych medalistów mistrzostw Polski (9:13, 12:16), jednak przed zejściem na przerwę to goście mieli nadal sześć bramek zaliczki (19:13). Wynik pierwszej połowy przypieczętował Czech Marek Monczka, trafiając celnie z rzutu karnego.

Po zmianie stron goście odskoczyli szybko na 21:13, po bramkach Rafała Przybylskiego i Piotra Jarosiewicza. Co prawda mielczanie w 38. minucie zbliżyli się na pięć goli (17:22), ale ponownie team trenera Roberta Lisa zanotował cztery trafienia z rzędu i po kwadransie gry w drugiej połowie miał dziewięć goli zaliczki (26:17).

Miejscowi robili co mogli, aby dogonić puławian (20:26), ale gdy zmniejszali nieco straty, przyjezdni ponownie odskakiwali. W 53. minucie po kolejnym golu Rogulskiego, Azoty prowadziły 29:20 i losy meczu zostały w tym momencie przesądzone. Ostatecznie drużyna z Puław wygrała 34:26, inkasując cenne trzy punty. Ostatnią bramkę w piątkowej konfrontacji zdobył Grzegorz Sobut.

Azoty po tej wygranej nadal zajmują trzecią lokatę w tabeli PGNiG Superligi, mając po dwunastu rozegranych meczach 27 pkt. (9 zwycięstw i 3 porażki).

Handball Stal Mielec - Azoty Puławy 26:34 (13:19)

Stal: Procho, Dekarz 1 - Monczka 9, Smolikau 5, Ruhnke 3, Pribanić 2, Wojdak 2, Chodara 1, Graczyk 1, Krupa 1, Sobut 1, Wilk. Kary: 2 min. Trener: Rafał Gliński

Azoty: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki - Rogulski 9, Akimenko 6, Kowalczyk4, Przybylski 4, Łangowski 3, Bachko 2, Fedeńczak 1, Gumiński 1, Jurecki 1, Baranowski, Zivkovic. Kary: 6 min. Trener: Robert Lis

Sędziowali: Jakub Mroczkowski, Sebastian Patyk

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani