Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przegrały wyjazdowe starcie z akademiczkami ze stolicy

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przegrały w sobotę na wyjeździe z ekipą AZS-AWF-Warszawa 27:30, w kolejnej serii spotkań rozgrywek I ligi piłki ręcznej grupy C. To czwarta przegrana lubelskich akademiczek w kampanii 2020/21. Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego w sobotnim starciu zostały wzmocnione szczypiornistką mistrzyń Polski z MKS Perła Lublin - kołową Aleksandrą Olek, która zanotowała dwa trafienia. Najskuteczniejsza w szeregach lublinianek była natomiast Katarzyna Suszek, zdobywczyni dziesięciu bramek.

Sobotnia potyczka była niezwykle wyrównana, a losy meczu ważyły się praktycznie do ostatnich minut. Lubelskie akademiczki udanie weszły w mecz, obejmując w 3. minucie prowadzenie 2:0, po bramkach Gabrieli Tomczyk oraz Aleksandry Olek. W 10. minucie przewaga przyjezdnych wzrosła do czterech trafień (5:1). Cztery minuty później warszawianki dogoniły jednak team Patryka Maliszewskiego, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:6. Kolejne dwa trafienia były ponownie dziełem MKS AZS UMCS, co pozwoliło drużynie z Lublina odskoczyć na 8:6. W 24. minucie był jeszcze remis po 11, ale końcowe minuty pierwszej połowy należały do miejscowych, które zeszły na przerwę z 2-bramkowym prowadzeniem (15:13).

Druga połowa rozpoczęła się nie najlepiej dla lublinianek, bowiem ekipa ze stolicy odskoczyła szybko na 17:13. Drużyna z Koziego Grodu nie poddawała się, notując od tego czasu serię 5:1 i w efekcie wyrównała straty (18:18). W tym okresie trzy bramki zdobyła Katarzyna Suszek, a dwie Julia Dziuba. W 43. minucie lubelskie akademiczki, po rzucie Julii Skubacz miały już dwie bramki przewagi (21:19), jednak gospodynie szybko wyrównały i od tego czasu do końca meczu trwała już niezwykle wyrównana walka. W 53. minucie był jeszcze remis 26:26, ale potem dwa kolejne trafienia dołożyły miejscowe, które były coraz bliżej wygranej (28:26). W 55. minucie kontaktowego gola zdobyła Suszek (27:28) i było to ostatnie w tym starciu trafienie MKS AZS UMCS. Warszawianki natomiast rzuciły jeszcze dwie bramki i ostatecznie triumfowały 30:27, inkasując niezwykle cenne trzy oczka.

Lubelskie akademiczki po przegranej w stolicy, zajmują szóstą pozycję w ligowej tabeli grupy C, mając w dorobku 9 pkt. (3 zwycięstwa i 4 porażki). Liderem aktualnie jest AZS-AWF Warszawa (8 meczów - 21 pkt.), wyprzedzając wyprzedzając UKS Varsovię Warszawa (7 meczów - 18 pkt.) i Suzuki Koronę Handball Kielce (7 meczów - 18 pkt.). W następnej serii spotkań, MKS AZS UMCS zagra u siebie z SMS ZPRP III Płock. Potyczka została zaplanowana w środę, 9 grudnia.

AZS-AWF Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 30:27 (15:13)
MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot - Suszek 10, Tomczyk 5, Dziuba 3, Olek 2, Byzdra 1, Janczarek 1, Skubacz 1, Matraszek 1, Kuc 1, Markowicz 1, Owczaruk 1, Kowalska, Vlasiuk. Trener: Patryk Maliszewski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani