TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 64:73. Porażka z faworytem

Karol Kurzępa
Lubelscy koszykarze nie zdołali sprawić niespodzianki i pokonać przed własną publicznością faworyzowanej BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Czerwono-czarni walczyli do ostatnich minut, ale nie zatrzymali zmierzającej po dwunaste ligowe zwycięstwo z rzędu ekipy rywali.

Od początku spotkania gra była bardzo zacięta i intensywna. Drużyny toczyły wyrównany bój i tylko fragmentami zarysowywała się przewaga danej ekipy. Gospodarze zdecydowanie częściej trafiali z dystansu, ale przyjezdni przeważali w skuteczności rzutów z gry. Goście byli także lepsi w walce na tablicach.

Początkowo najskuteczniejsi w szeregach ostrowian byli Aaron Johnson (najlepszy gracz PLK w marcu) oraz Mateusz Kostrzewski. Przede wszystkim jednak podopieczni trenera Emil Rajkovicia prezentowali się dobrze jako drużyna. „Stalówka” rzadziej od lublinian miała problemy z koncentracją i popełniała mniej prostych błędów i strat.

Dzięki zgranemu kolektywowi zespół z Wielkopolski był w stanie odskoczyć punktowo „Startowcom” w trakcie drugiej kwarty. Drużyna prowadzona przez Davida Dedka była jednak w stanie odrobić te straty. W pozostałej części spotkania wynik był przeważne „na styku”.

Na pięć minut przed końcem trzeciej kwarty prowadzenie wróciło na chwilę do gospodarzy po celnej „trójce” dobrze dysponowanego Stefana Balmazovicia. Później jednak ponownie trafiło do rywali.

Ostatnia partia rozpoczęła się przy wyniku 51:54. Zbliżony dystans utrzymywał się przez większą część czwartej odsłony. Jednak im bliżej końca, tym słabszą skuteczność prezentowali miejscowi. Natomiast ostrowianom coraz częściej wpadały rzuty zza łuku. Na dwie minuty przed końcem goście mieli pięć oczek przewagi i ostatecznie dowieźli ją do końcowej syreny.

Dla czerwono-czarnych była to dwudziesta porażka w rozgrywkach, w tym siódma przed własną publicznością. Do końca sezonu „Startowcom” pozostały cztery kolejki.

TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 64:73 (16:20, 15:17, 20:17, 13:17)

TBV Start: Balmazović 15, Boone 11, Covington 11, Kowalski 6, Dziemba 6, Wiggins 5, Kellogg 5, Ciechociński 3, Trojan 2, Dłoniak, Jankowski, Bonarek. Trener: David Dedek

BM Slam Stal: Johnson 17, Kostrzewski 11, King 11, Majewski 11, Carter 6, Nikołow 6, Szewczyk 5, Tomaszek 2, Ochońko 2, Chanas. Trener: Emil Rajković.

Sędziowali: Marek Ćmikiewicz, Sławomir Moszakowski, Damian Myszka