Tenis stołowy: KTS Optima Lublin rozgromiła KKTS Krosno 10:0

Tenisistki stołowe KTS Sygnału Lublin nie zwalniają tempa. Dzisiaj, w meczu 4. kolejki pierwszej ligi, lublinianki rozgromiły na wyjeździe KKTS Krosno 10:0, tracąc w całym spotkaniu zaledwie trzy sety! KTS Optima wspólnie z Bronowianką Kraków przewodzi w ligowej tabeli z kompletem punktów.

- To był jeden z łatwiejszych naszych spotkań w tym sezonie - mówi Kinga Jabłońska, zawodniczka KTS Optima. - Myślę, że nasza gra mogła się podobać kibicom. Będziemy mocno pracować, żeby w kolejnym meczach było jeszcze lepiej - dodaje.

W dobrym humorze i nie ma co się temu dziwić był po spotkaniu Marcin Pawlak, prezes lubelskiego klubu. - Na pochwały zasłużyła cała drużyna. Straciliśmy trzy sety, ale to przez naszą chwilę dekoncentracji - mówi o meczu z zespołem z Podkarpacia, prezes Pawlak.

KKTS Krosno od lat nieprzerwanie występuje na zapleczu ekstraklasy, a mimo to beniaminek z Lublina nie pozostawił rywalkom złudzeń, kto jest lepszy. To kolejna bardzo wysoka wygrana KTS Optima. - Mecz toczył się pod nasze dyktando. Jedynie pojedynki z zawodniczką gospodarzy Zuzanną Kozą podgrzewały emocje publiczności. Teraz przed naszym zespołem bardzo ważny pojedynek z Bronowianką Kraków, najgroźniejszym rywalem i jednocześnie faworytem do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej - dodaje Pawlak.

Mecz na szczycie pierwszoligowej tabeli odbędzie się w Lublinie, 13 października (godz. 16, hali CSR UP przy ul. Głębokiej 31). A już w najbliższy weekend pięć zawodniczek KTS Optima weźmie udział w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym juniorek w Gdańsku. Będą tam walczyły o punkty do ogólnopolskiego rankingu indywidualnego.

KKTS Krosno - KTS Optima Lublin 0:10
Zuzanna Koza - Renata Gumula 1:3 (11:9, 11:13, 6:11, 3:11)
Anna Bińczycka - Sylwia Pawlak 0:3 (6:11, 7:11, 7:11)
Patrycja Jucha - Kinga Jabłońska 0:3 (4:11, 4:11, 8:11)
Weronika Pelczar - Natalia Cięszczyk 0:3 (2:11, 3:11, 5:11)
Zuzanna Koza/Patrycja Jucha - Martyna Dziadkowiec/Sylwia Pawlak 0:3 (4:11, 7:11, 8:11)
Anna Bińczycka/Weronika Pelczar - Renata Gumula/Kinga Jabłońska 1:3 (6:11, 3:11, 12:10, 7:11)
Zuzanna Koza - Kinga Jabłońska 1:3 (7:11, 3:11, 11:3, 8:11)
Anna Bińczycka - Martyna Dziadkowiec 0:3 (7:11, 4:11, 3:11)
Patrycja Jucha - Renata Gumula 0:3 (5:11, 12:14, 6:11)
Weronika Pelczar - Sylwia Pawlak 0:3 (11:13, 7:11, 11:13)