Trzecia wygrana koszykarzy TBV Startu w lubelskiej hali. Pokonali GTK Gliwice

Marek Jedynak
TBV Start Lublin powrócił do własnej hali po serii meczów wyjazdowych i zanotował zwycięstwo w meczu z beniaminkiem z Gliwic.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dzięki błyskotliwym asystom Jamesa Washingtona i akcjom Chavaughna Lewisa zdobyli przewagę nad gośćmi. Dobrze weszli w mecz również Mateusz Dziemba, Darryl Reynolds i Bartosz Ciechociński. W ekipie ze Śląska wyróżniali się za to Jonathan Williams i Maverick Morgan, którzy mobilizowali swoich kolegów. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem podkoszowej, wyrównanej rywalizacji z przewagą lublinian w końcówce.

W drugiej połowie goście z Gliwic zaczęli odrabiać straty za sprawą Williamsa i Kacpra Radwańskiego. Szybko jednak na wydarzenia boiskowe zareagowali Washington, Michael Gospodarek, Roman Szymański, a także reszta Startu podejmując walkę z przeciwnikiem. Lubelscy koszykarze w tym fragmencie spotkania wyraźnie wzięli sprawy w swoje ręce i zdominowali rywala. Szczególnie aktywny po gliwickiej stronie, w trzeciej kwarcie, był znany z dobrych występów w Śląsku Wrocław Robert Skibniewski.

W ostatnich 10 minutach gliwiczanie nie byli w stanie zagrozić gospodarzom ponieważ wyraźnie opadli z sił, co zaważyło na skuteczności całego zespołu zarówno w defensywie jak i ofensywie. Warto podkreślić także dobry występ Urosa Mirkovicia, który pod koszem wykazywał się sporą skutecznością. Po raz pierwszy w zespole z Lublina zagrał Wojciech Matysek. Ambitnie po stronie gości zaprezentowali się Damian Pieloch, Michał Jędrzejewski i Łukasz Ratajczak, jednak nie zdołali oni odmienić wyniku i TBV Start Lublin pokonał Gliwiczan 90:65.

- Zagraliśmy bardzo zespołowo w ataku i obronie, Gliwice to bardzo nieobliczalna drużyna, ale dzięki dobrej współpracy wszystkich zawodników wygraliśmy. Chciałbym podziękować chłopakom za walkę – powiedział trener lublinian David Dedek.

TBV Start Lublin – GTK Gliwice 90:65 (19:18,28:18,21:14,22:15)
Start: Lewis 16, Washington 15, Mirković 11, Szymański 11, Czerlonko 9, Reynolds 8, Dutkiewicz 6, Gospodarek 6, Dziemba 5, Ciechociński 3, Matysek, Pelczar. Trener: David Dedek
GTK : Williams 16, Radwański 11, Morgan 8 , Ratajczak 6, Salamonik 5, Pieloch 5, Skibniewski 5, Zmarlak 4, Hooker 4, Piechowicz 1, Jędrzejewski. Trener: Paweł Turkiewicz
Sędziowali: Marek Maliszewski, Paweł Białas, Jan Piróg