Trzecioligowcy z naszego regionu szlifują formę i rozgrywają kolejne mecze kontrolne przed inauguracją piłkarskiej wiosny

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook Avia Świdnik
Trzecioligowcy z grupy IV do rywalizacji o punkty powrócą w weekend 12/13 marca. Drużyny z naszego regionu szlifują formę i rozgrywają ostatnie mecze kontrolne.

Trzeciej porażki z rzędu w sparingach doznała Avia Świdnik. Tym razem podopieczni Łukasza Mierzejewskiego (w jego zespole nie było żadnego testowanego zawodnika) ulegli na wyjeździe trzecioligowcowi z grupy I Polonii Warszawa aż 0:4.

Sobotnia konfrontacja trwała 2x60 minut. Od początku przeważali miejscowi, którzy stosowali pressing, ale w pierwszej połowie tylko raz wpisali się na listę strzelców. Po zmianie stron piłka jeszcze trzykrotnie zatrzepotała w świdnickiej bramce.

Najlepszą okazję na zdobycia gola dla przyjezdnych miał Łukasz Strug, ale jego główka ostemplowała słupek.

Polonia Warszawa – Avia Świdnik 4:0 (1:0)
Bramki: Kluska 12, samobójcza 48, Parobczyk 84, Radziński 118
Avia: Sobieszczyk – Świech, Mykytyn, Górka, Góralski, Zając, Dobrzyński, Uliczny, Maluga, Kunca, Białek oraz Drozd, Najda, Perdun, Poleszak, Popiołek. Strug. Trener: Łukasz Mierzejewski

Trzecioligowa Chełmianka pokonała w gościach występującą szczebel niżej Świdniczankę Świdnik 4:2. Miejscowi przegrali pierwszy tegoroczny, zimowy sprawdzian.

Ekipa z Chełma była lepsza i odniosła zasłużone zwycięstwo. Mogło i powinno być ono wyższe, jednak podopieczni Tomasza Złomańczuka zmarnowali kilka niezłych sytuacji. Strzelili po dwa gole w pierwszej i drugiej części gry. Gospodarze bramkarza rywali pokonywali w 45. i 90. minucie.

Oficjalnie nowym graczem Chełmianki jest Kamil Duda. 18-letni środkowy obrońca został wypożyczony na pół roku z Górnika Łęczna.

Świdniczanka Świdnik – Chełmianka Chełm 2:4 (1:2)
Bramki: Sypeń, Kowalski – Piekarski, Myśliwiecki, Wójcik, Kahsay
Chełmianka: Długosz – Skoczylas, Wołos, Duda, Budzyński, Giletycz, Piekarski, Bonin, Myśliwiecki, zawodnik testowany, Czułowski oraz Ciołek, Bednara, Brzozowski, Dziubiński, Kanarek, Kahsay Janiszek, Wiatrak, Wojcik. Trener: Tomasz Złomańczuk

W piątek swoje siły w starciu z liderem czwartej ligi podkarpackiej KS Wiązownica sprawdzała Tomasovia. Niestety, mimo, że ekipa z Tomaszowa Lubelskiego rozegrała całkiem niezłe spotkanie, zeszła z boiska pokonana 2:0.

Paweł Babiarz, trener zespołu z naszego regionu testował jednego zawodnika. To skrzydłowy i wszystko wskazuje na to, że niebawem podpisze kontrakt.

KS Wiązownica – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0 (1:0)
Bramki: Rop 31 z rzutu karnego, 67
Tomasovia: Krawczyk – Pleskacz, Chmura, Skiba, Zozulia, Orzechowski, Tomaszewski, Kycko, zawodnik testowany, D. Szuta, Dorosz oraz Bartoszyk, Błajda, Czereczun, Wolanin, Smoła, J. Szuta, Lis, A. Żurawski. Trener: Paweł Babiarz