U!NB AZS UMCS Start Lublin zakończył sezon zasadniczy wygraną. Zobacz zdjęcia

Start Lublin/Elbrus Studio
Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego w swoim ostatnim starciu rundy zasadniczej w rozgrywkach II ligi B, wygrali u siebie z ekipą Sokoła Ostrów Mazowiecka 86:72. Lublinianie do fazy play-offów przystąpią z pierwszego miejsca, a ich rywalem ekipa AZS UJK Kielce.

– Weszliśmy w mecz nerwowo. Podobnie było w trzeciej kwarcie. Z tego powodu Sokół był dzisiaj równorzędnym rywalem, nie wspominając o tym, że Sokół to dobra ekipa. Chyba czuć już zbliżające się play-offy. Mecz nie miał znaczenia dla układu tabeli, a tylko chodziło o podtrzymanie serii zwycięstw – podkreśla Przemysław Łuszczewski, szkoleniowiec U!NB AZS UMCS Start Lublin.

Mimo udanego początku, w którym po rzucie Adama Myśliwca było już 10:2, gospodarze nie poszli za ciosem. Przyjezdni pokazali się bowiem z ambitnej strony, radzili sobie lepiej i po pierwszej kwarcie był remis 20:20. W kolejnej odsłonie podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego podkręcili tempo i przed zejściem na przerwę mieli 12 oczek zaliczki (40:28). Goście wygrali co prawda trzecią kwartę 28:24, to w kolejnej ponownie lepsi okazali się lublinianie, wygrywając ostatecznie cały mecz 86:72.

U!NB AZS UMCS Start zakończył fazę zasadniczą kampanii 2020/21 z kompletem wygranych w Lublinie oraz zaledwie dwoma porażkami na wyjeździe. Bilans 22-2 zaowocował wyróżnieniami indywidualnymi dla zespołu z Koziego Grodu. MVP grupy B został bowiem wybrany Karol Obarek, natomiast wśród trenerów, czwarty raz w karierze wyróżniony został lubelski szkoleniowiec Przemysław Łuszczewski. Wyboru MVP (najbardziej wartościowego zawodnika), najlepszego trenera oraz pierwszej piątki dokonali szkoleniowcy wszystkich klubów grupy B II ligi.

Trenerzy oddali na Karola Obarka 5 z 13 głosów. Z dorobkiem 18 punktów na mecz, Obarek był najlepszym punktującym lublinian, miał też 5,2 zbiórki, 3,2 asysty oraz 1,8 przechwytu. W wyrównanej drużynie z U!NB AZS UMCS Start, Karol przebywał na boisku średnio 24,5 minuty, a w 21 spotkaniach z rzędu, trafił przynajmniej jedną trójkę.

Z kolei nagrody dla najlepszego trenera były przyznawane szósty raz w historii. Czwarty raz po to wyróżnienie sięgnął Przemysław Łuszczewski. Szkoleniowiec, który łączy obowiązki asystenta Pszczółki Start Lublin z prowadzeniem drużyny U!NB AZS UMCS, otrzymał 7 z 13 głosów.

W najlepszej piątce sezonu 2020/2021 znalazło się dwóch zawodników U!NB AZS UMCS Start - Krzysztof Wąsowicz i Karol Obarek oraz Benjamin Didier-Urbaniak (Akademia Koszykówki Legii Warszawa), Łukasz Kuczyński (KKS Tur Basket Bielsk Podlaski) i Arkadiusz Zabielski (Żubry Chorten Białystok).

Lublinianie fazę play-off rozpoczną od wyjazdowego starcia z ekipą AZS UJK Kielce, które zostało zaplanowane w środę, 31 marca. Rewanż odbędzie się 7 kwietnia w Lublinie.

U!NB AZS UMCS Start Lublin – Sokół Ostrów Mazowiecka 86:72 (20:20, 20:8, 24:28, 22:16)
U!NB AZS UMCS Start: Wiśniewski 22, Obarek 15, Myśliwiec 15, Jaworski 12, Gospodarek 7, Wąsowicz 6, Nycz 5, Waniewski 4, Pszczoła. Trener: Przemysław Łuszczewski