Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Lublinie młodzi będą mieć więcej miejsc dla siebie. Gdzie pojawią się nowe przestrzenie?

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Jeszcze w te wakacje na Wieniawie, Bronowicach, Kośminku i w Śródmieściu powstaną nowe miejsca dla młodzieży.
Jeszcze w te wakacje na Wieniawie, Bronowicach, Kośminku i w Śródmieściu powstaną nowe miejsca dla młodzieży. materiały prasowe
Jeszcze w te wakacje na Wieniawie, Bronowicach, Kośminku i w Śródmieściu powstaną nowe miejsca dla młodzieży. A to wszystko za sprawą Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Ratusz poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na kolejne miejsca w Lublinie, które zostaną przeznaczone dla młodzieży.

– Zgodnie z zapowiedzią w kolejnych dzielnicach naszego miasta powstaną przestrzenie dedykowane młodym. Dzięki temu, Lublin będzie się mógł poszczycić jedną z największych w kraju siecią tego typu miejsc. Bardzo się cieszę, że kolejny konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem organizacji pozarządowych. To dobry krok do zacieśniania partnerstwa z trzecim sektorem i wspólnego wspierania realizacji potrzeb młodych mieszkańców i mieszkanek naszego miasta – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Gdzie pojawią się nowe miejsca dla młodzieży?

W wyniku rozstrzygnięcia drugiego konkursu ofert na stworzenie, realizację i ewaluację otwartych przestrzeni dla młodzieży. Takie miejsca pojawią się:

  • w Bazie przy ul. Długiej 88 – miejsce poprowadzi Fundacja Strefa Dorastania;
  • w Punkcie Kultury przy ul. Skibińskiej 21 – miejsce poprowadzi Fundacja Dobrych Pomysłów;
  • przy ul. B. Prusa 2, przestrzeń o nazwie Prusa 2 prowadzone będzie w kooperacji Fundacji Instytut Aktywizacji i Rozwoju Społecznego z Fundacją Animatorów i Twórców Kultury TRACH;
  • przy Al. Racławickich 33, przestrzenią o nazwie Kosmos zaopiekuje się Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży TEATRIKON.

- Ponadto, dotacja przyznana zostanie na kontynuację w kolejnych dwóch latach (2024-2025) prowadzenia przestrzeni przy ul. Jana Sawy 5, której otwarcie zaplanowane jest w najbliższych tygodniach. Dofinansowane będą też działania obejmujące m.in. wsparcie psychologiczne młodzieży uczęszczającej do Piwnicy Labiryntu do końca 2023 roku - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

Do drugiego konkursu wpłynęło dziewięć ofert, z czego siedem spełniło wymogi formalne. Łączna pula środków przeznaczona na obydwa konkursy wyniosła 2,3 mln zł.

Pierwszym miejscem dla młodzieży było „Hej!” na ul. Peowiaków 11. Miasto, w ramach aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, zobowiązało się do stworzenia przestrzeni dla młodzieży, gdzie młodzi będą mogli realizować swoje pasje i zainteresowania.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski