Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W sobotę zamkną ul. Popiełuszki. Drogowcy położą tam nową nawierzchnię

Jakub Sarek
Jakub Sarek
Kolejne utrudnienia na ul. Popiełuszki. W sobotę (14 października) arteria ta zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Powód? Drogowcy na całej szerokości jezdni położą asfalt.

Remont ul. Popiełuszki wchodzi w następną fazę. W sobotę (14 października) robotnicy położą ostatnią warstwę asfaltu na jej całym modernizowanym fragmencie. Dla kierowców, pieszych oraz pasażerów komunikacji miejskiej wiąże się to z niedogodnościami.

- Ul. Popiełuszki będzie nieprzejezdna od godzin porannych do popołudniowych. Po zakończeniu tych robót wróci dotychczasowa organizacja ruchu, czyli zawężenie na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej i będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony ul. Poniatowskiego w kierunku al. Sikorskiego. Nadal na skrzyżowaniu ulic Popiełuszki i Głowackiego nieczynna pozostanie sygnalizacja świetlna - tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Kursujący w tym rejonie autobus linii nr 4, zmierzając w kierunku ul. Poligonowej, pojedzie z ominięciem ul. Popiełuszki.

- W czasie obowiązywania objazdu autobusy będą pomijać przystanki KUL 01 i Puławska 01 - informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Trasa "czwórki" w stronę Elizówki pozostaje bez zmian.

Remont ul. Popiełuszki ma potrwać do końca października. To o miesiąc dłużej niż pierwotne zakładano.

Ratusz zapowiedział właśnie kolejne inwestycje drogowe.

Jeszcze w tym roku drogowcy mają zająć się przebudową ul. Zorzy. Chodzi o odcinek o dł. ok. 1170 m, od skrzyżowania z ul. Głuską (z wyłączeniem wykonanego uprzednio wlotu) do granicy Lublina. Prace w tym zakresie pochłoną 19,5 mln zł. W ramach inwestycji powstanie m.in. jednojezdniowa ulica z dwoma pasami ruchu, dwukierunkowa ścieżka rowerowa (wzdłuż północnej krawędzi jezdni). Wybudowane zostanie również nowe oświetlenie oraz kanał deszczowy.

- Nowa infrastruktura drogowa w dzielnicy Głusk ma być gotowa w drugim półroczu 2025 r. - deklaruje Góźdź.

Miasto wybrało już podmiot, który wykona dokumentację projektową na remont ul. Zana na całym fragmencie, czyli od ul. Nadbystrzyckiej do al. Kraśnickiej. Prace zakładają m.in. wymianę nawierzchni oraz stworzenie buspasów. Warty 1,83 mln zł kontrakt zdobyła firma Mosty Katowice.

- Biuro projektowe będzie miało 17 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Przebudowa ul. Zana to inwestycja, którą miasto chce zrealizować przy wsparciu źródeł zewnętrznych. W tym celu planuje aplikować o środki, składając wniosek na dofinansowanie z perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2021-2027 - wyjaśnia Góźdź.

Lublin ogłosił też przetarg na budowę ul. Sławinek. Otwarcie ofert zaplanowano na 19 października. Arteria ma być gotowa w ciągu 18 miesięcy od sygnowania umowy.

- Zakres inwestycji dotyczy budowy ulicy o długości około 600 m, na odcinku od "serwisówki" wzdłuż ul. Willowej do ul. Północnej. W ramach zadania powstanie droga jednojezdniowa o szerokości 5 m, z dwoma pasami ruchu, z obustronnymi chodnikami - wskazuje Góźdź.

- Sukcesywnie realizujemy zaplanowane zadania drogowe, ważne dla mieszkanek i mieszkańców poszczególnych dzielnic. Podpisanie umów z wykonawcami to ostatni krok, który zamyka formalnie procedurę zamówień publicznych i pozwala przystąpić do etapu wykonawczego. Niezwłocznie po zawarciu kontraktów, przekażemy drogowcom place budowy, by mogli rozpocząć realizację inwestycji w terenie - zaznacza Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski