Wola do współpracy między Grupą Azoty a miastem Puławy jest. Ale umowa nie została podpisana

Rafał Gliński
Rafał Gliński
Grupa Azoty S.A.
Udostępnij:
Grupa Azoty S.A. i Miasto Puławy potwierdziły wolę zawarcia umowy sponsoringowej. W celu jej uroczystego podpisania przedstawiciele obu stron spotkali się w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej 59. Do tego jednak nie doszło.

Grupa Azoty Arena – taką nazwę ma nosić nowo otwarta hala widowiskowo-sportowa w Puławach. Nastąpi to po podpisaniu umowy. Sponsor główny oprócz prawa do nazwy tytularnej uzyska też pierwszeństwo w dostępie do usług reklamowych i promocyjnych zarówno wewnątrz, jak i na przyległym do hali terenie, gdzie umieszczone mają zostać specjalne systemy prezentacji wizualnej.

Do podpisania umowy między Grupą Azoty a miastem Puławy, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, jednak nie doszło w piątek (8 października), czyli w przeddzień oficjalnego otwarcia obiektu.

– Kooperacja miasta i Grupy Azoty zaplanowana została na dłuższy czas. Można powiedzieć, że to partnerstwo strategiczne – mówił na spotkaniu z mediami Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. – Cieszę się, że wolę współdziałania partnerów udało się potwierdzić dzisiaj, w przeddzień oficjalnego otwarcia nowej hali widowiskowo-sportowej. Dla mnie to ważny moment i osobista satysfakcja, bo dwa lata temu, podpisując list intencyjny, zapowiedzieliśmy współpracę, a teraz ją realizujemy.

Kierownictwo Grupy Azoty zapewnia o swojej woli do współpracy.

– Ten nowy imponujący obiekt będzie nosił nazwę Grupa Azoty Arena. Hala z nazwą naszej Grupy Kapitałowej to symbol dbałości o otoczenie, w którym funkcjonują nasze zakłady. To również podkreślenie naszej roli jako strategicznego sponsora sportu i mecenasa ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych – powiedział Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Grupa Azoty jest liderem krajowego rynku nawozowego. W Unii Europejskiej zajmuje drugie miejsce pod względem produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Potwierdza to wiceprezes zarządu.

– Grupa Azoty Puławy to ambasador miasta, który dzięki silnej pozycji biznesowej podnosi rangę Puław w Polsce i w całej Europie. Jestem przekonany, że dzięki współpracy Grupy Azoty z Miastem Puławy będziemy mieć swój udział w dostarczaniu mieszkańcom Puław niezapomnianych emocji – stwierdził wiceprezes Tomasz Hryniewicz.

Jak zapewnia prezydent Puław, miastu zależy na partnerstwie z zakładami.

– Grupa Azoty S.A. jest stabilnym, silnym ekonomicznie i wizerunkowo partnerem pozwalającym kształtować pozycję Puław. Poprzez wieloletni wpływ przemysłu chemicznego na rozwój miasta, jest naturalnym i społecznie oczekiwanym mecenasem sportu, rozrywki i kultury w Puławach. Jestem szczęśliwy, że w porozumieniu z Grupą Azoty S.A. wypracujemy korzystną formę współpracy – mówił prezydent Paweł Maj.

Dlaczego zatem nie zawarto umowy sponsoringowej? Ponoć jest na ostatniej prostej.

– Obecnie doprecyzowywane są ostatnie kwestie formalne. Obie strony są mocno zdeterminowane, aby w najbliższym czasie podpisać finalny dokument – mówi Monika Darnobyt z biura prasowego Grupy Azoty S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie