Wysoka wygrana piłkarzy ręcznych Azotów Puławy na inaugurację sezonu

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Szymon Starnawski/archiwum
Szczypiorniści Azotów Puławy rozpoczęli sezon od wysokiej wygranej we własnej hali z Górnikiem Zabrze 38:28.

Brązowy medalista poprzedniego sezonu rozpoczął rozgrywki z kilkoma nowymi graczami w składzie. Trener Ryszard Skutnik od pierwszej minuty desygnował do gry trzech z nich: rozgrywających Michała Kubisztala i Roberta Orzechowskiego oraz kołowego Leosa Petrovskiego.
Goście jedynie na początku dotrzymywali kroku gospodarzom, którzy szybko nabrali pewności siebie na boisku i wykorzystując twardą obronę często kontratakowali zabrzan.
Puławianie nie zawodzili w ataku i bramkarze Górnika niewiele mogli pomóc swojej drużynie. Po około 10 minutach Azoty zaczęły “odjeżdżać” rywalowi. Sytuację próbował ratować Mariusz Jurasik, który w tym sezonie pełni rolę grającego trenera Zabrza, ale jego wskazówki nie zatrzymały puławian. Na przerwę miejscowi schodzili z zaliczką ośmiu trafień.
W drugiej części trener ze spokojem mógł desygnować na plac gry zmienników. Debiutancką bramkę zdobył m.in. reprezentant młodzieżówki Bartosz Kowalczyk.
Azoty mają bardzo pracowity początek sezonu. Już w środę po raz drugi zagrają we własnej hali, tym razem ze Śląskiem Wrocław, a w sobotę pojadę do Płocka na mecz z wicemistrzem kraju Orlen Wisłą.

Azoty Puławy - Górnik Zabrze 38:28 (20:12)