Wysokie zwycięstwo piłkarek ręcznych MKS Selgros w Gdańsku

Dwie różne połowy obejrzeli kibice poniedziałkowego meczu w Gdańsku, w którym mistrzynie Polski MKS Selgros Lublin pokonały beniaminka PGNiG Superligi AZS Łączpol AWFiS różnicą 15 bramek. Po 30 minutach gry przyjezdne wygrywały tylko dwoma trafieniami – 17:15. Po przerwie lublinianki rozbiły zespół z Gdańska, któremu pozwoliły rzucić w tej części meczu zaledwie osiem bramek.

Lublinianki przebywały nad polskim morzem od soboty. Spotkanie w Gdańsku MKS Selgros rozegrał w drodze powrotnej z meczu Ligi Mistrzyń w Szwecji. I rozpoczął od prowadzenia 4:0. Podopieczne Sabiny Włodek nie forsowały tempa i ambitne gdańszczanki odrobiły straty, doprowadzając w 17 minucie do remisu 7:7.
Niewielka strata po pierwszej połowie pozwalała gospodyniom wierzyć, że w drugiej części podejmą walkę o zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, bo lubelska drużyna obnażyła wszystkie braki techniczne ekipy z Gdańska. MKS zakończył mecz rzucając dziewięć bramek z rzędu.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - MKS Selgros Lublin 23:38 (15:17)