Z czwartkowej sesji Rady Miasta

jaxa
Z czwartkowej sesji Rady Miasta Jacek Babicz
Piotr Sawicki oraz Kazimierz Kowalczyk zostali laureatami nagród sportowych miasta Lublin za 2013 rok. W czwartek wyróżnienia zostały wręczone na sesji Rady Miasta Lublin.

Kapituła rozpatrzyła w sumie 42 wnioski. W kategorii zawodników nagrodę w wysokości 20 tys. zł otrzymał Piotr Sawicki z Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start. Sawicki jest złotym medalistą mistrzostw świata niepełno-sprawnych w łucznictwie w konkurencji mikst.

W kategorii trenerów nagrodę przyznano Kazimierzowi Kowalczykowi, trenerowi kolarstwa. Szkolił m.in. mistrzów Polski, uczestników Wyścigu Pokoju i członków drużyny olimpijskiej. Również otrzymał 20 tys. zł. W czwartek medal prezydenta Lublina otrzymała też piłkarka Małgorzata Majerek, była zawodniczka SPR Lublin.