Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z parku Ludowego ma zniknąć błoto. Jak? Zamiast trawnika, którego nie ma, wysypią piasek. Zobacz

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Wracają prace do parku Ludowego. Chodzi o wymianę nawierzchni m.in. na placach zabaw. Ma to być sposób na błoto, w którym utknęli użytkownicy tych urządzeń zaraz po otwarciu parku. Jego przebudowa kosztowała ok. 44 mln zł.

Robotnicy znowu wejdą do parku Ludowego. Otwarty w grudniu zmodernizowany park wymaga poprawek. Chodzi o nawierzchnie. A dokładniej zlikwidowanie powodów powstawania błota. Odwiedzający park mieli m.in. kłopot z dotarciem do placów zabaw.

- By poprawić komfort użytkowania, by korzystanie z parku było jeszcze bardziej przyjemne, zdecydowaliśmy się na udoskonalenie przyjętych rozwiązań w zakresie nawierzchni. Dzięki dobrej współpracy, prace przeprowadzi wykonawca parku – mówi Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina. I wyjaśnia: - Zdarza się, że praktyka weryfikuje pewne założenia projektowe. Tutaj pierwszy sprawdzian przyniósł sam grudzień i ogromna frekwencja mieszkańców przy mało zimowej pogodzie.

Projekt zakładał, że dojście do urządzeń służących rekreacji będzie odbywało się po trawnikach. Trawa została wysiana. Ale nie zdążyła wyrosnąć. W efekcie aby dojść do placu zabaw trzeba brnąć w błocie.

Na początku stycznia ratusz przyznał, że jest problem z nawierzchnią. Ale na podjęcie działań chciał poczekać do wiosny, do momentu kiedy wyrośnie trawa. Teraz jednak zmienił zdanie.
- W przyszłym tygodniu grunt pod urządzeniami na placach zabaw i pod linariami zostanie wysypany piaskiem. By to wykonać, konieczny będzie wjazd cięższym sprzętem poza alejki przy ujemnych temperaturach. Zostanie również wymienione podłoże przy urządzeniach akustycznych, które zostanie zastąpione nawierzchnią ze żwiru, a także wykonany fragment utwardzonego dojścia do naturalnych torów rowerowych – informuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.
Ile potrwają prace? - Przy sprzyjających warunkach pogodowych zaplanowane do końca stycznia – ocenia Głazik.

Park Ludowy zupełnie nowy, ale odwiedzający skarżą się na bł...

Przebudowa parku trwała 20 miesięcy. Prace objęły teren o powierzchni ok. 23 hektarów. Łącznie pochłonęły ok. 44 mln zł. Na terenie parku pojawił się m.in. amfiteatr z fontanną oraz dydaktyczny ogród roślin wodnych, dwa duże place zabaw ze strefami dla dzieci w różnym wieku. Posadzono 675 drzew (głównie lip i topól), 1512 krzewów (m.in. derenie, forsycje, dzikie róże), 1250 sadzonek bluszczu, 2 991 bylin oraz 24 105 traw ozdobnych.
Na Bystrzycą powstała przystań kajakowa, wybudowano też dwupoziomową kładkę przez rzekę.

- Wszystkie prace w parku Ludowym wykonano zgodnie z założeniami projektowymi. Drobne zmiany w zakresie wymiany części nawierzchni pod urządzeniami i instrumentami, dzięki dobrej współpracy z wykonawcą zostaną przeprowadzone nieodpłatnie – mówi Głazik.

Jak wygląda park Ludowy po remoncie? Zobacz wideo i zdjęcia ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski