Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zapowiedzi wydarzeń na wtorek

Redakcja

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

* Spotkanie z tańcem - zajęcia otwarte zespołu "Rabsted"

Cena: spotkania otwarte są bezpłatne; jeśli zaś chcesz zapisać się do zespołu "Rabsted" cena wynosi od 22 do 30 zł za miesiąc zajęć.Dla kogo: młodzież w wieku licealnym i starsza. Zabieramy ze sobą: strój do ćwiczeń i wygodne buty.
24 listopada, wtorek, godz. 17.45
Klub Osiedlowy "Błonie", Dragonów 2 Lublin
Telefon i zapisy: 081 527 47 00.

* Spotkanie z prof. Jerzym Eislerem

Prof. Jerzy Eisler jest historykiem, autorem książki "Polskie miesiące, czyli kryzys(y) w PRL", będącą efektem wieloletnich przemyśleń dotyczących specyficznego polskiego kalendarza, czyli wydarzeń, do których doszło w naszym kraju w czerwcu i październiku 1956 r., w marcu i sierpniu 1968 r., grudniu 1970 r., czerwcu 1976 r., sierpniu 1980 r. oraz grudniu 1981 r. Autor zastanawia się, czym były poszczególne polskie miesiące, co je łączy, a co różni. Książka pokazuje wydarzenia i sytuację w Polsce we wskazanych miesiącach pod różnymi kątami: analizuje, w jakim stopniu stanowiły przełom w historii PRL, czy były wyrazem społecznego protestu, jaką rolę odegrała w każdym z nich prowokacja polityczna. Wiele miejsca poświęcono także stanowisku Kościoła katolickiego wobec opisywanych wydarzeń oraz podejściu do nich Związku Radzieckiego.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie lubelskiego oddziału IPN przy ul. Staszica 22A, we wtorek, o godz. 12

* Promocja książki "Świat w moich dłoniach"

"Świat w moich dłoniach" to autobiografia Petera Heppa - człowieka, który pomimo utraty wzroku i słuchu nigdy nie poddał się przeciwnościom, a dzięki swej wytrwałości i determinacji odnalazł miłość, spełnienie, i wyjątkowe miejsce w społeczeństwie. Książka dostępna w formie papierowej i audiobooka. W programie prezentacja filmu prod. niemieckiej o życiu Petera Heppa, a także prelekcja Hanny Pastery, niewidomej autorki książki "Jak z białą laską zdobywałam Belgię". Będzie również możliwość zapoznania się z propozycjami wolontariatu dla niepełnosprawnych studentów.
Katolicki Uniwersytet Lubelski, CN 208, godz. 14.00

* Spotkania z fantastyką

O powieści realistycznej i science fiction, o tym dlaczego są sobie bardzo bliskie i o tym, jaka literatura odzwierciedla nasze wyobrażenia o science fiction" - dr Paweł Frelik.
Wojewódzki Ośrodek Kultury, Lublin, ul. Dolna Panny Marii 3, godz. 18.45

* Zaproszenie na Święto Klimatu

Uczniowie ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z naszego regionu postanowili włączyć się do działań na rzecz ochrony klimatu i chcą do tego przekonać innych mieszkańców swoich miejscowości. Powstała, między innymi, strona internetowa (www.ecotronica.cba.pl) i plakaty informacyjne, odbył się konkurs plastyczny, planowane są spotkania dla rodziców, audycje w radiowęzłach szkolnych, akcje ulotkowe.
24 listopada ustanowiliśmy "Świętem klimatu", by zwrócić uwagę społeczeństwa na problem zmian klimatu w przededniu 15 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP15), która odbędzie się w pierwszej połowie grudnia w Kopenhadze.

W ramach Święta Klimatu zapraszamy na otwarcie wystawy zewnętrznej i spotkanie przygotowane przez uczniów, które odbędzie się na placu Liceum Ogólnokształcącego nr V, ul. Lipowa 7, 24 listopada o godz. 11:00

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół (uczestniczy w nim ponad 300 szkół z całej Polski). Realizowany był na kilku płaszczyznach. Pierwszy element to masowa kampania edukacyjna skierowana do szkół podstawowych, drugi element kampanii skierowany był do uczniów oraz nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tej części zaplanowano przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli, natomiast uczniowie w wzięli udział w warsztatach, a następnie zorganizowali "Święto Klimatu".

Dodatkowym elementem projektu jest kampania medialna i outdoorowa (wystawy zewnętrzne na bannerach w sześciu miastach: Łódź, Warszawa, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Kraków). Program jest dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu: www.klimat.edu.pl
Organizator projektu "Nie podgrzewaj atmosfery": Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła", Łódź, ul Zielona 27, tel. 042 632 81 18, koordynatorka: Emilia Twardowska, [email protected], kom. 519 326 994
W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących działań w województwie lubelskim proszę skontaktować się z Justyną Choroś ([email protected], 507 37 10 56).

* "Inżynier na rynku pracy" - targi pracy
Targi pracy to jeden ze sposobów poszukiwania pracy, praktyk lub zawodowego stażu. To także niepowtarzalna okazja do bezpośredniej wymiany informacji i uwag pomiędzy poszukującymi pracy a grupą pracodawców reprezentujących różne branże. Podczas targów spotkają się studenci, absolwenci, przedstawiciele urzędów pracy, pracodawców oraz władz uczelni. Udział w targach potwierdziło ok. 40 firm i instytucji. W ramach targów zorganizowane będą stoiska informacyjne w holu Wydziału Mechanicznego, natomiast w auli II odbędą się prezentacje. 25 listopada zaplanowane są warsztaty. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc przyjmowane są zapisy na warsztaty w Biurze Karier PL (Dom Studenta nr 1).
Targi trwają do 25 listopada.
Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej (Lublin, ul. Nadbystrzycka 36)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski